www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony

Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
, , aktualita
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
K oblíbeným
reklama
Sony v roce 2020 uvedlo na trh jen velmi omezenou nabídku televizorů s HDMI 2.1, což vzhledem k představení PlayStationu 5 ve stejném roce nedávalo mnohým fanouškům smysl. Navíc se ukázalo, že ani na jediné podporované 4K TV – XH90 (v USA nabízená jako X900H) – nefunguje HDMI 2.1 tak, jak by mělo. Konkrétně po přepnutí do režimu s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 120 Hz se znatelně snížila kvalita obrazu, jako by televizor používal uspcaling. Řešením je zatím jen přepnutí na nižší snímkovací frekvenci. Pokud si ovšem hráč chce vychutnat v nejlepší kvalitě a využít maximální propustnost HDMI 2.1, musí si počkat na aktualizaci od Sony.
 
 
Japonský výrobce přislíbil nápravu v polovině listopadu loňského roku a o necelý měsíc později opravdu vydal update pro Sony XH90. Jenže jak bylo záhy zjištěno, aktualizace sice přidala aplikaci Apple TV, podporu eARC nebo opravu jiných chyb, ale rozmazaný obraz nevyřešila – nebo alespoň ne do té míry, aby byli uživatelé spokojeni. Podle jednoho ze zaměstnanců by mělo Sony připravovat ještě jednu aktualizaci, která by problém vyřešila snad definitivně.
 
To ovšem není jediná aktualizace, na kterou majitele televizí z řady XH90 čekají. Tyto modely totiž stále postrádají podporu VRR (variabilní obnovovací frekvence) a ALLM (automatického režimu nízké latence) – dvou funkcí, které jsou součástí specifikací HDMI 2.1. Z některých jazykových mutací oficiálního webu Sony totiž zmizely informace týkající se plánovaného updatu. Web FlatpanelsHD.com se ovšem tyto zvěsti rozhodl ověřit přímo u zdroje a získal prohlášení od Sony, že aktualizace zůstává i nadále v plánu.
 
„XH90 bude podporovat VRR a ALLM prostřednictvím budoucí aktualizace firmwaru. Všechny články na stránkách Sony, které uvádějí něco jiného, byly aktualizovány se správnými informacemi,“ uvedl zástupce společnosti. Stále ovšem není jasné, kdy dojde k vydání updatu. Uživatele čekají už dost dlouho. Sony mezitím představilo televizory pro rok 2021, kde je již HDMI 2.1 zastoupeno mnohem častěji – i nové modely ovšem obdrží některé funkce až dodatečně prostřednictvím updatu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik