Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

A95X R5: dostupný TV box s Androidem 10 v nápadné barvě

19.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na stránkách čínských e-shopů se objevil nový levný TV box, který díky jeho barevnému provedení jen stěží přehlédnete. Uvnitř ukrývá oblíbený čip RK3318 a také Android 10, který stále ještě není samozřejmostí.
Ačkoliv se čínští výrobci snaží někdy experimentovat s designem svých TV boxů, z hlediska barev nadále převažuje černá. Pokud byste chtěli zařízení v nápadnější barvě, podívejte se na nový model A95X R5, který se v uplynulých týdnech dostal do čínských e-shopů. Dostupný je v pastelových barvách, konkrétně kombinaci mátově zelené a růžové, která se možná někomu bude hodit do interiéru. Pokud patříte při výběru elektroniky mezi konzervativnější zákazníky, můžete zvolit také nudnější variantu kombinující tmavě modrou a tmavě šedou barvu. Obě barevná provedení jsou navíc doplněna o LED displej a výrazný stavový RGB proužek, který nahrazuje běžnou diodu.
 
 
Design není to jediné, co tuto „televizní krabičku“ odlišuje od konkurence. Výrobce totiž nasadil operační systém Android 10, který stále ještě zůstává nejaktuálnější verzí vydanou Googlem. Na trhu stále převažují modely s Androidem 9 a výjimkou nejsou ani nové TV boxy, které jsou uvedeny třeba s archaickým Androidem 7.1. V případe Androidu ovšem celkový zážitek neovlivňuje jen číselná verze, ale také odladění systému, což někdy bývá u čínských TV boxů vážný problém. V případě novinky A95X R5 tedy nezbývá než počkat na první recenze, pokud si netroufnete zařízení otestovat sami. TV box byl osazen starším, ale osvědčeným čipsetem Rockchip RK3318, který obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,5 GHz a grafiku Mali-450mp5 s nativní podporou kodeků H.265 a VP9 ve 4K HDR při 60 fps.
 
 
V případě modelu A95X R5 lze vybírat nejen podle barvy, ale také v závislosti na požadované velikosti paměti. V nabídce jsou varianty disponující 2GB či 4GB RAM a 16GB až 128GB vnitřním úložištěm eMMC. TV box podporuje dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.0, mezi dostupnými konektory potom najdeme HDMI 2.0a, USB 3.0, USB 3.0, Ethernet, 3,5mm audio jack a S/PDIF. V základním balení se nachází dálkový ovladač (využívající infraport) a kabel HDMI. Za nejlevnější verzi zařízení A95X R5 zaplatíte méně než 30 dolarů (700 Kč bez DPH), ale podle zvolené velikosti paměti se cena může skoro až zdvojnásobit.
 


reklama
reklama