A95X R5: dostupný TV box s Androidem 10 v nápadné barvě

A95X R5: dostupný TV box s Androidem 10 v nápadné barvě
, , aktualita
Na stránkách čínských e-shopů se objevil nový levný TV box, který díky jeho barevnému provedení jen stěží přehlédnete. Uvnitř ukrývá oblíbený čip RK3318 a také Android 10, který stále ještě není samozřejmostí.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv se čínští výrobci snaží někdy experimentovat s designem svých TV boxů, z hlediska barev nadále převažuje černá. Pokud byste chtěli zařízení v nápadnější barvě, podívejte se na nový model A95X R5, který se v uplynulých týdnech dostal do čínských e-shopů. Dostupný je v pastelových barvách, konkrétně kombinaci mátově zelené a růžové, která se možná někomu bude hodit do interiéru. Pokud patříte při výběru elektroniky mezi konzervativnější zákazníky, můžete zvolit také nudnější variantu kombinující tmavě modrou a tmavě šedou barvu. Obě barevná provedení jsou navíc doplněna o LED displej a výrazný stavový RGB proužek, který nahrazuje běžnou diodu.
 
 
Design není to jediné, co tuto „televizní krabičku“ odlišuje od konkurence. Výrobce totiž nasadil operační systém Android 10, který stále ještě zůstává nejaktuálnější verzí vydanou Googlem. Na trhu stále převažují modely s Androidem 9 a výjimkou nejsou ani nové TV boxy, které jsou uvedeny třeba s archaickým Androidem 7.1. V případe Androidu ovšem celkový zážitek neovlivňuje jen číselná verze, ale také odladění systému, což někdy bývá u čínských TV boxů vážný problém. V případě novinky A95X R5 tedy nezbývá než počkat na první recenze, pokud si netroufnete zařízení otestovat sami. TV box byl osazen starším, ale osvědčeným čipsetem Rockchip RK3318, který obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,5 GHz a grafiku Mali-450mp5 s nativní podporou kodeků H.265 a VP9 ve 4K HDR při 60 fps.
 
 
V případě modelu A95X R5 lze vybírat nejen podle barvy, ale také v závislosti na požadované velikosti paměti. V nabídce jsou varianty disponující 2GB či 4GB RAM a 16GB až 128GB vnitřním úložištěm eMMC. TV box podporuje dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.0, mezi dostupnými konektory potom najdeme HDMI 2.0a, USB 3.0, USB 3.0, Ethernet, 3,5mm audio jack a S/PDIF. V základním balení se nachází dálkový ovladač (využívající infraport) a kabel HDMI. Za nejlevnější verzi zařízení A95X R5 zaplatíte méně než 30 dolarů (700 Kč bez DPH), ale podle zvolené velikosti paměti se cena může skoro až zdvojnásobit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář