Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ZyXEL uvádí nové multimediální centrum

1.7.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost ZyXEL začala nabízet svůj nový produkt DMA-2500, což je univerzální přehrávač multimédií, jenž si má dle výrobce poradit s jakýmkoliv obsahem, kam patří i video s vysokým rozlišením. Připravena je také lokalizace do češtiny a další vlastnosti.
ZyXEL Communications DMA-2500 tedy uvádí jako univerzální a vhodný pro jakýkoliv hudební a video formát. Mezi videoformáty patří dnes moderní a používané H.264, WMV9, AVI, DivX, XviD, MKV a další. Podporovány jsou rovněž soubory s ochranou proti kopírování DRM. Mezi audio standardy, které DMA-2500 také zvládny, pak patří MPEG 1 Layer 1&2, MP3, MPEG 2 AAC, MPEG 4 AAC, AC3, WMA, OGG Vorbis, LPCM, DTS Pass through a rovněž FLAC.DMA-2500 také splňuje požadavky standardu DLNA 1.5, pro nějž získal certifikaci, takže dokáže svůj obsah sdílet s dalšími kompatibilními zařízeními, což může být mobilní přehrávač, obecně různá spotřební elektronika, nebo domácí PC. K tomu lze využít připojení Ethernet 10/100 Mbps či Wi-Fi 802.11n (ochrana WEP 64/128 bit a WPA-PSK/WPA2-PSK), avšak tento Wi-Fi USB adaptér je nutné si pořídit zvlášť.

Zařízení nemá vlastní úložiště, a tak se musí také využít nějaké jiné, například firemní ZyXEL NSA-220 Plus, nebo se můžeme rovnou připojit k internetu a stahovat si obsah z něj a streamovat z dostupných rádií a video serverů. Dále přehrávač podporuje češtinu, což zahrnuje rozhraní i podporu v titulcích pro správné zobrazení znakové sady.

V balení dostaneme společně s přehrávačem dálkový ovladač a jako výstupy se mohou využít HDMI 1.1, CVBS, S-Video/komponentní, S/PDIF(koaxiální). Spotřeba činí maximálně 12,5 W, rozměry 186 x 114 x 38 mm a hmotnost 400 gramů.

ZyXEL DMA-2500 je dostupný od 1. 6. 2009 za doporučenou maloobchodní cenu 4980 Kč vč. DPH. Pro více informací využijte link na úplné specifikace ve zdroji aktuality.

Zdroj: TZ ZyXEL