Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR

Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR
, , aktualita
Realtek uvádí nový procesor RTD1619DR, který se objeví hlavně v high-endových multimediálních centrech s Androidem. Jednou z prvních vlaštovek by měl být model Zidoo Z9X, který právě prochází potřebnými certifikacemi.
K oblíbeným
reklama
TV boxy s Androidem si často představujeme jako zařízení, která z čínských e-shopů pořídíme za pár desítek dolarů. S tím, jak jde nahoru cena, se také ztenčuje nabídka. I náročnější uživatelé si ovšem mají z čeho vybírat. Jednou z možností je třeba značka Zidoo, která by měla svou nabídku brzy rozšířit o nový kousek, který by měl zamířit ještě výše než současný model Z9S (na náhledovém obrázku). Chystaný přehrávač již získal certifikaci FCC pro americký trh a na pulty obchodů by se měl dostat pod označením Z9X. Žádné velké designové změny bychom čekat neměli, výrobce patrně opět použije minimalistické tělo z broušeného hliníku, a to tentokrát v tmavě šedé barvě. Na přední straně se bude opět nacházet displej pro zobrazování základních informací a přítomny budou také dvě externí antény pro bezdrátovou síť.
 
 
Nejzajímavější změnou je patrně nasazení nového procesoru RTD1619DR, který obsahuje šest jader Cortex-A55 a grafický čip Mali-G51. Kromě vyššího výkonu přináší také podporu více formátů vysokého dynamického rozsahu – kromě HDR10 se jedná také o prémiové formáty HDR10+ a Dolby Vision, i když jejich případné nasazení bude záležet na získání licence. Ani z hlediska zvuku se tento procesor nemá za co stydět, neboť je připraven na moderní formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Postrádá ovšem ještě možnost hardwarového dekódování videí s novým kodekem AV1, ale poradí si s H.265/HEVC nebo VP9 v rozlišení 4K Ultra HD při 60 fps. Suma sumárum, Zidoo Z9X by měl nabídnout širší podporu video i audio souborů než aktuální model Z9S.
 
 
Pokud vás zajímají možnosti připojení, tak kromě výše zmiňovaného Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2 bude zařízení vybaveno spoustou konektorů včetně HDMI 2.0, po dvou portech USB 2.0 a USB 3.0, sériový port, Gigabit Ethernet aj. K dispozici budou také síťové protokoly Samba a NFS. Z hlediska operačního systému přehrávač nabídne dualboot Androidu 9.0 Pie a linuxové distribuce OpenWRT. Cenu ani dostupnost neznáme. Již v tuto chvíli je jasné, že se na trh dostanou i další TV boxy s procesorem RTD1619DR. Mezi očekávané modely patří také Dune HD Pro 4K II.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik