Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR

, , aktualita
Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR
Realtek uvádí nový procesor RTD1619DR, který se objeví hlavně v high-endových multimediálních centrech s Androidem. Jednou z prvních vlaštovek by měl být model Zidoo Z9X, který právě prochází potřebnými certifikacemi.
Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR
TV boxy s Androidem si často představujeme jako zařízení, která z čínských e-shopů pořídíme za pár desítek dolarů. S tím, jak jde nahoru cena, se také ztenčuje nabídka. I náročnější uživatelé si ovšem mají z čeho vybírat. Jednou z možností je třeba značka Zidoo, která by měla svou nabídku brzy rozšířit o nový kousek, který by měl zamířit ještě výše než současný model Z9S (na náhledovém obrázku). Chystaný přehrávač již získal certifikaci FCC pro americký trh a na pulty obchodů by se měl dostat pod označením Z9X. Žádné velké designové změny bychom čekat neměli, výrobce patrně opět použije minimalistické tělo z broušeného hliníku, a to tentokrát v tmavě šedé barvě. Na přední straně se bude opět nacházet displej pro zobrazování základních informací a přítomny budou také dvě externí antény pro bezdrátovou síť.
 
 
Nejzajímavější změnou je patrně nasazení nového procesoru RTD1619DR, který obsahuje šest jader Cortex-A55 a grafický čip Mali-G51. Kromě vyššího výkonu přináší také podporu více formátů vysokého dynamického rozsahu – kromě HDR10 se jedná také o prémiové formáty HDR10+ a Dolby Vision, i když jejich případné nasazení bude záležet na získání licence. Ani z hlediska zvuku se tento procesor nemá za co stydět, neboť je připraven na moderní formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Postrádá ovšem ještě možnost hardwarového dekódování videí s novým kodekem AV1, ale poradí si s H.265/HEVC nebo VP9 v rozlišení 4K Ultra HD při 60 fps. Suma sumárum, Zidoo Z9X by měl nabídnout širší podporu video i audio souborů než aktuální model Z9S.
 
 
Pokud vás zajímají možnosti připojení, tak kromě výše zmiňovaného Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2 bude zařízení vybaveno spoustou konektorů včetně HDMI 2.0, po dvou portech USB 2.0 a USB 3.0, sériový port, Gigabit Ethernet aj. K dispozici budou také síťové protokoly Samba a NFS. Z hlediska operačního systému přehrávač nabídne dualboot Androidu 9.0 Pie a linuxové distribuce OpenWRT. Cenu ani dostupnost neznáme. Již v tuto chvíli je jasné, že se na trh dostanou i další TV boxy s procesorem RTD1619DR. Mezi očekávané modely patří také Dune HD Pro 4K II.
 
Zdroj: Hdblog.it