Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR

Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR
, , aktualita
Realtek uvádí nový procesor RTD1619DR, který se objeví hlavně v high-endových multimediálních centrech s Androidem. Jednou z prvních vlaštovek by měl být model Zidoo Z9X, který právě prochází potřebnými certifikacemi.
K oblíbeným
reklama
TV boxy s Androidem si často představujeme jako zařízení, která z čínských e-shopů pořídíme za pár desítek dolarů. S tím, jak jde nahoru cena, se také ztenčuje nabídka. I náročnější uživatelé si ovšem mají z čeho vybírat. Jednou z možností je třeba značka Zidoo, která by měla svou nabídku brzy rozšířit o nový kousek, který by měl zamířit ještě výše než současný model Z9S (na náhledovém obrázku). Chystaný přehrávač již získal certifikaci FCC pro americký trh a na pulty obchodů by se měl dostat pod označením Z9X. Žádné velké designové změny bychom čekat neměli, výrobce patrně opět použije minimalistické tělo z broušeného hliníku, a to tentokrát v tmavě šedé barvě. Na přední straně se bude opět nacházet displej pro zobrazování základních informací a přítomny budou také dvě externí antény pro bezdrátovou síť.
 
 
Nejzajímavější změnou je patrně nasazení nového procesoru RTD1619DR, který obsahuje šest jader Cortex-A55 a grafický čip Mali-G51. Kromě vyššího výkonu přináší také podporu více formátů vysokého dynamického rozsahu – kromě HDR10 se jedná také o prémiové formáty HDR10+ a Dolby Vision, i když jejich případné nasazení bude záležet na získání licence. Ani z hlediska zvuku se tento procesor nemá za co stydět, neboť je připraven na moderní formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Postrádá ovšem ještě možnost hardwarového dekódování videí s novým kodekem AV1, ale poradí si s H.265/HEVC nebo VP9 v rozlišení 4K Ultra HD při 60 fps. Suma sumárum, Zidoo Z9X by měl nabídnout širší podporu video i audio souborů než aktuální model Z9S.
 
 
Pokud vás zajímají možnosti připojení, tak kromě výše zmiňovaného Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2 bude zařízení vybaveno spoustou konektorů včetně HDMI 2.0, po dvou portech USB 2.0 a USB 3.0, sériový port, Gigabit Ethernet aj. K dispozici budou také síťové protokoly Samba a NFS. Z hlediska operačního systému přehrávač nabídne dualboot Androidu 9.0 Pie a linuxové distribuce OpenWRT. Cenu ani dostupnost neznáme. Již v tuto chvíli je jasné, že se na trh dostanou i další TV boxy s procesorem RTD1619DR. Mezi očekávané modely patří také Dune HD Pro 4K II.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik