Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR

Zidoo Z9X: chystaný přehrávač s čipsetem Realtek RTD1619DR
, , aktualita
Realtek uvádí nový procesor RTD1619DR, který se objeví hlavně v high-endových multimediálních centrech s Androidem. Jednou z prvních vlaštovek by měl být model Zidoo Z9X, který právě prochází potřebnými certifikacemi.
K oblíbeným
reklama
TV boxy s Androidem si často představujeme jako zařízení, která z čínských e-shopů pořídíme za pár desítek dolarů. S tím, jak jde nahoru cena, se také ztenčuje nabídka. I náročnější uživatelé si ovšem mají z čeho vybírat. Jednou z možností je třeba značka Zidoo, která by měla svou nabídku brzy rozšířit o nový kousek, který by měl zamířit ještě výše než současný model Z9S (na náhledovém obrázku). Chystaný přehrávač již získal certifikaci FCC pro americký trh a na pulty obchodů by se měl dostat pod označením Z9X. Žádné velké designové změny bychom čekat neměli, výrobce patrně opět použije minimalistické tělo z broušeného hliníku, a to tentokrát v tmavě šedé barvě. Na přední straně se bude opět nacházet displej pro zobrazování základních informací a přítomny budou také dvě externí antény pro bezdrátovou síť.
 
 
Nejzajímavější změnou je patrně nasazení nového procesoru RTD1619DR, který obsahuje šest jader Cortex-A55 a grafický čip Mali-G51. Kromě vyššího výkonu přináší také podporu více formátů vysokého dynamického rozsahu – kromě HDR10 se jedná také o prémiové formáty HDR10+ a Dolby Vision, i když jejich případné nasazení bude záležet na získání licence. Ani z hlediska zvuku se tento procesor nemá za co stydět, neboť je připraven na moderní formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Postrádá ovšem ještě možnost hardwarového dekódování videí s novým kodekem AV1, ale poradí si s H.265/HEVC nebo VP9 v rozlišení 4K Ultra HD při 60 fps. Suma sumárum, Zidoo Z9X by měl nabídnout širší podporu video i audio souborů než aktuální model Z9S.
 
 
Pokud vás zajímají možnosti připojení, tak kromě výše zmiňovaného Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2 bude zařízení vybaveno spoustou konektorů včetně HDMI 2.0, po dvou portech USB 2.0 a USB 3.0, sériový port, Gigabit Ethernet aj. K dispozici budou také síťové protokoly Samba a NFS. Z hlediska operačního systému přehrávač nabídne dualboot Androidu 9.0 Pie a linuxové distribuce OpenWRT. Cenu ani dostupnost neznáme. Již v tuto chvíli je jasné, že se na trh dostanou i další TV boxy s procesorem RTD1619DR. Mezi očekávané modely patří také Dune HD Pro 4K II.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik