Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zázračná planeta se vrací, ve 4K

8.5.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Jeden z nejlepších seriálů vůbec Planeta Země bude mít přímé pokračování. Dokumentární série o Naší planetě bude natočena kompletně v rozlišení 4K. Stane se tak pod taktovkou společností Netflix, Silverback Films a WWF.
Podobně jako Planeta Země přispěla k rozmachu Full HD, i její přímé pokračování může pomoct k rozšíření nového obrazového standardu. Dokumentární seriál Naše planeta (v originále Our Planet) totiž bude natočen celý v rozlišení 4K. Rozdělen bude do osmi epizod, ale nezačne se vysílat dříve než v roce 2019. Spíše než o klasické televizní vysílání se ale bude jednat o vysílání proudové. Celý projekt totiž zaštiťuje společnost Netflix ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody WWF a společností Silverback Films. Mezi počiny těchto filmařů patří seriály Planeta Země, Zmrzlá planeta a Modrá planeta, které vznikaly pro britskou BBC.

Netflix nešetří superlativy. Celý čtyřletý projekt označil za největší svého druhu. Láká rovněž na úchvatné záběry divočiny od ledových pustin přes hlubiny oceánů po pouště i (zatím) nedotčené pralesy. Krásy přírody budou snímat moderní 4K kamery, které divákům poskytnou ještě detailnější pohled na kriticky ohrožené druhy a jejich přirozený habitat. Ultra-vysoké rozlišení je ostatně jedním z taháků streamovacího giganta. Je to jen jeden rok, co Netflix zahájil vlastní 4K produkci, kterou nadále vylepšuje. Ještě letos zahájí vysílání ve 4K HDR, které využívá 10 bitů na barevný kanál. To je sice záležitost hi-endu, ale za 4 roky tomu může být jinak. Stejně tak lze čekat větší rozšíření „běžného“ 4K formátu. S tím nejspíš počítají i autoři možná nejlepšího seriálu vůbec.

Zdroj: FlatpanelsHD