Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záporné postavy ve filmech nesmí mít iPhone, tvrdí režisér Johnson

28.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Režisér Rian Johnson v rozhovoru pro Vanity Fair prozradil zajímavou skutečnost. Společnost Apple má dle jeho slov při product placementu vyžadovat to, že záporné postavy nesmí používat zařízení od Applu.
Ohledně Applu koluje spousta zajímavých informací a jednou z nich má být dle režiséra Riana Johnsona i to, že společnost vyžaduje, aby se její produkty neobjevovaly v rukou záporných postav. Řekl tak nedávno ve videu pro Vanity Fair, kde popisoval některé detaily ze snímku Knives Out. V rámci product placementu se tak zařízení od Applu mohou ukazovat pouze v pozitivním světle, a to ať už jde o telefony iPhone nebo počítače Mac/MacBook, které mají používat jen ti dobří. Naopak, ti špatní mívají PC jiných značek nebo bezejmenné produkty.
 
 
Zatímco některé jiné značky chtějí protlačit své produkty všude možně do snímku a je jedno, zda jde o pozitivní nebo negativní postavu, v případě Applu je to jinak a jeho produkty se musí objevovat pouze v rukou těch správných lidí. Jinak řečeno, nepřeje si, aby měl zlý člověk  iPhone. Jak poznamenaly reakce lidí a médií na tuto zprávu, díky tomuto detailu by teoreticky mohlo být možné rozpoznat, zda je postava opravdu kladná, nebo to jen hraje. Platí to pochopitelně pro snímky, ve kterých má prsty Apple.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.