Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Žaloba na Universal za 5 mil. USD: Ana de Armas byla v traileru, ale ne ve filmu

24.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
Universal Pictures má kvůli filmu Yesterday z roku 2019 problém. Fanoušci si totiž stěžují na nepřítomnost herečky Any de Armas, která se ale objevila v traileru. Žaloba požaduje 5 milionů dolarů.
Před třemi lety se objevil snímek Yesterday, který se věnuje postavě Jacka (Himesh Patel), který je jediným na světě, kdo zná písně legendární skupiny The Beatles. Ta zde nikdy neexistovala a on se díky jejím hitům stane tak slavným, jak tomu byli The Beatles i doopravdy. Problémem, kterému nyní film čelí (resp. společnost Universal Pictures, která ho uvedla), je to, že se v traileru objevila herečka Ana de Armas, jenže všechny scény s ní byly z finální verze filmu vystřiženy.
 
 
Dva fanoušci, Conor Woulfe a Peter Michael Rosza, tak Universal Pictures zažalovali za zavádějící reklamu. Stěžují si, že si na Amazonu Prime film půjčili za 3,99 USD, aby viděli film se svou oblíbenou herečkou, která se v něm nakonec neobjevila. Očekávají, že podobně zklamaných lidí mohlo být kolem 1,25 milionu, takže hromadná žaloba požaduje 5 mil. USD pro všechny připojené k žalobě.
 
Scény s Anou de Armas byly vystřiženy proto, že postavu Jacka odpoutávaly od vztahu s Ellie (Lily James) a tvůrci shledali, že by flirtování s další ženskou postavou obecenstvo neneslo moc dobře a mohlo by to navodit pocity, že si Jack Ellie nezaslouží. Podle žalujících se tvůrci snažili využít popularity Any de Armas k propagaci filmu, neboť hlavní představitelé byli dle jejich slov v té době nepříliš známými herci.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.