Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zakladatel Skype spustí Vdio, konkurenta Netflix

20.10.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Janus Friis se chystá spustit svůj nový projekt Vdio. Na jeho kontě je přitom podíl na založení Skype, Kazaa (P2P sdílení hudby) nebo Joost (internetová distribuce TV programů). Online videopůjčovna Vdio odstartuje v Británii jako konkurent Netflix. 
Jeden ze zakladatelů Skype, společnosti s rozpočtem v řádu miliard dolarů, si nyní brousí zuby na projekt nové služby videa na poptání. S intuitivním názvem Vdio už brzo tento projekt Januse Friise zahájí svůj provoz jako rozšíření hudební služby Rdio.Obsah, to je "těžký king".


Nová služba je podobná ostatním službám videa na poptání a podle vývojového týmu by Vdio mělo být schopné konkurovat službám jako je Netflix nebo Lovefilm. Janus Friis navíc může navázat na předchozí zkušenosti z vývoje Joost, internetové video služby, která byla ukončena po několika letech provozu kvůli nedostatku kvalitního obsahu. Především z toho vychází tým stojící za Vdio s mottem „content is king“ (obsah vládne světu).Přitom se Vdio neomezuje jen na filmy zapádní produkce.


Proto Vdio podepsalo smlouvy na půjčování filmů jako Breaking Bad (Perníkový táta), Ghostbusters (Krotitelé duchů), A Clockwork Orange (Mechanický pomeranč), Karate Kid, ale v nabídce očividně nechybí třeba ani Anime jako je Paprika. Služba Vdio bude poprvé spuštěna ve Velké Británii, se zatím neznámou cenou a cenovým modelem. I když Vdio začne jako webová stránka, tak její rozšíření do Smart TV je víc než logické.

Zdroj: FlatpanelsHD, Vdio