Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Zakladatel Skype spustí Vdio, konkurenta Netflix

, , aktualita
Zakladatel Skype spustí Vdio, konkurenta Netflix
Janus Friis se chystá spustit svůj nový projekt Vdio. Na jeho kontě je přitom podíl na založení Skype, Kazaa (P2P sdílení hudby) nebo Joost (internetová distribuce TV programů). Online videopůjčovna Vdio odstartuje v Británii jako konkurent Netflix. 
Zakladatel Skype spustí Vdio, konkurenta Netflix
Jeden ze zakladatelů Skype, společnosti s rozpočtem v řádu miliard dolarů, si nyní brousí zuby na projekt nové služby videa na poptání. S intuitivním názvem Vdio už brzo tento projekt Januse Friise zahájí svůj provoz jako rozšíření hudební služby Rdio.Obsah, to je "těžký king".


Nová služba je podobná ostatním službám videa na poptání a podle vývojového týmu by Vdio mělo být schopné konkurovat službám jako je Netflix nebo Lovefilm. Janus Friis navíc může navázat na předchozí zkušenosti z vývoje Joost, internetové video služby, která byla ukončena po několika letech provozu kvůli nedostatku kvalitního obsahu. Především z toho vychází tým stojící za Vdio s mottem „content is king“ (obsah vládne světu).Přitom se Vdio neomezuje jen na filmy zapádní produkce.


Proto Vdio podepsalo smlouvy na půjčování filmů jako Breaking Bad (Perníkový táta), Ghostbusters (Krotitelé duchů), A Clockwork Orange (Mechanický pomeranč), Karate Kid, ale v nabídce očividně nechybí třeba ani Anime jako je Paprika. Služba Vdio bude poprvé spuštěna ve Velké Británii, se zatím neznámou cenou a cenovým modelem. I když Vdio začne jako webová stránka, tak její rozšíření do Smart TV je víc než logické.

Zdroj: FlatpanelsHD, Vdio