Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zákazníci Avidu vytvořili deset nejúspěšnějších filmů roku 2008

2.3.2009, Radek Jahoda, Aktualita
Firma Avid vydala tiskovou zprávu o tom, že její produkty se podíleli na vytvoření TOP filmů loňského roku. Zákazníci Avidu získali na letošním udílení filmových, televizních a hudebních cen 55 ocenění a 140 nominací v různých kategoriích zastoupených v letošním udílení Oscarů, cen Grammy a ocenění amerických editorů A.C.E. Eddie.
Letošní vítězové Oscarů v kategoriích nejlepší film, střih, střih zvuku, zvuk, režie a hudba při své práci použili celou škálu audio a video řešení od společnosti Avid. Z více než 80 nominací byly oceněny například filmy Temný rytíř, Milionář z chatrče, Milk a Výměna. Navíc všichni nominovaní v kategoriích nejlepší film, režie, střih, zvuk, hudba, píseň, vizuální efekty, dokumentární film a animovaný film použili během tvorby svých projektů jeden či více produktů společnosti Avid.Software Avid Media Composer byl na udílení cen A.C.E. Eddie nástrojem, který si vybrala většina z nominovaných i oceněných ve všech kategoriích. Mezi letošní oceněné v oblasti střihu patří mimo jiné Meg Reticker (seriál 30 Rock), Lynne Willingham (seriál Breaking Bad) a Michael Ruscio a Andy Keir (seriál True Blood).

Mnoho letošních vítězných písní, umělců a alb Grammy se během produkčního procesu spoléhalo na platformu Digidesign® Pro Tools®. Patřili mezi ně například Alison Krauss a Robert Plant (Raising Sand), Kings of Leon (Sex on Fire), Coldplay (Viva la Vida) či objev roku, Adele. V souhrnu si nahrávky používající Pro Tools vysloužily více než 40 nominací se zastoupením umělců různých žánrů, jako například Lil Wayne, Ne-Yo, Rihanna, Leona Lewis, Radiohead a Madonna.

Více informací o dalších oceněných a nominovaných projektech, při kterých se používaly systémy Avid, naleznete na www.avid.com/nominees.

Zdroj: Avid, TZ
reklama
reklama