Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Zákazníci Avidu vytvořili deset nejúspěšnějších filmů roku 2008

, , Aktualita
Zákazníci Avidu vytvořili deset nejúspěšnějších filmů roku 2008
Firma Avid vydala tiskovou zprávu o tom, že její produkty se podíleli na vytvoření TOP filmů loňského roku. Zákazníci Avidu získali na letošním udílení filmových, televizních a hudebních cen 55 ocenění a 140 nominací v různých kategoriích zastoupených v letošním udílení Oscarů, cen Grammy a ocenění amerických editorů A.C.E. Eddie.
Zákazníci Avidu vytvořili deset nejúspěšnějších filmů roku 2008
Letošní vítězové Oscarů v kategoriích nejlepší film, střih, střih zvuku, zvuk, režie a hudba při své práci použili celou škálu audio a video řešení od společnosti Avid. Z více než 80 nominací byly oceněny například filmy Temný rytíř, Milionář z chatrče, Milk a Výměna. Navíc všichni nominovaní v kategoriích nejlepší film, režie, střih, zvuk, hudba, píseň, vizuální efekty, dokumentární film a animovaný film použili během tvorby svých projektů jeden či více produktů společnosti Avid.Software Avid Media Composer byl na udílení cen A.C.E. Eddie nástrojem, který si vybrala většina z nominovaných i oceněných ve všech kategoriích. Mezi letošní oceněné v oblasti střihu patří mimo jiné Meg Reticker (seriál 30 Rock), Lynne Willingham (seriál Breaking Bad) a Michael Ruscio a Andy Keir (seriál True Blood).

Mnoho letošních vítězných písní, umělců a alb Grammy se během produkčního procesu spoléhalo na platformu Digidesign® Pro Tools®. Patřili mezi ně například Alison Krauss a Robert Plant (Raising Sand), Kings of Leon (Sex on Fire), Coldplay (Viva la Vida) či objev roku, Adele. V souhrnu si nahrávky používající Pro Tools vysloužily více než 40 nominací se zastoupením umělců různých žánrů, jako například Lil Wayne, Ne-Yo, Rihanna, Leona Lewis, Radiohead a Madonna.

Více informací o dalších oceněných a nominovaných projektech, při kterých se používaly systémy Avid, naleznete na www.avid.com/nominees.

Zdroj: Avid, TZ