www.tvfreak.cz
>
>
>

Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV

Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
, , aktualita
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
K oblíbeným
reklama
Google Stadia je vedle nVidia GeForce nebo Xbox Cloud Gaming jedna ze služeb pro hraní v cloudu, díky které nepotřebujete ke spuštění moderních titulů výkonný počítač ani herní konzoli – stačí dostatečně kvalitní internetové připojení. Po smartphonech a počítačích se nyní dostává také na televizory a streamovací zařízení, abyste si mohli užít hraní na velké obrazovce bez dodatečných investic do hardwaru. Google tento týden oznámil, že po 18 měsících od spuštění se platforma Stadia dostane na zařízení s operačním systémem Android TV (včetně Google TV).
 
 
K dispozici bude od 23. června 2021, kdy bude možné aplikaci Google Stadia poprvé stáhnout z Obchodu Play. K ovládání potom bude možné použít Stadia Controller nebo jiný kompatibilní ovladač s Bluetooth. Google zveřejnil také seznam oficiálně podporovaných zařízení pro službu Stadia. Kromě nového Chromecastu s Google TV zahrnuje např. také streamovací zařízení nVidia a Xiaomi nebo televizory Philips. Marně byste sice hledali Android TV od Sony, TCL a jiných značek, ale nic není ztraceno. Na zařízeních mimo seznam bude možné aplikaci spustit experimentálně s tím, že vše zatím nemusí fungovat na 100 %.
 
Google Stadia v současné době nabízí více než 180 herních titulů všech možných žánrů. Pro hraní v cloudu musíte hru zakoupit přímo ve službě Stadia bez ohledu na to, zda titul vlastníte např. na Steamu nebo jiné platformě. K dispozici je bezplatná a placená varianta Stadia Pro, která stojí 259 Kč měsíčně. Díky placenému plánu můžete hrát ve vyšší kvalitě obrazu a zvuku (až 4K HDR a prostorový zvuk 5.1). Každý měsíc máte možnost získat několik her zdarma a další si můžete koupit se slevou. První měsíc zkušebního období je k dispozici zdarma.
 
 

Seznam podporovaných zařízení s Android TV pro Google Stadia

  • Chromecast s Google TV
  • Hisense Android Smart TV (U7G, U8G, U9G)
  • Nvidia Shield TV, Nvidia Shield TV Pro
  • nn FHD Streaming Stick, UHD Streaming Device
  • Philips Android TV série 8215, 8505 a OLED 935/805
  • Xiaomi Mi Box 3 a MiBox 4
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik