www.tvfreak.cz
>
>
>

Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV

Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
, , aktualita
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
K oblíbeným
reklama
Google Stadia je vedle nVidia GeForce nebo Xbox Cloud Gaming jedna ze služeb pro hraní v cloudu, díky které nepotřebujete ke spuštění moderních titulů výkonný počítač ani herní konzoli – stačí dostatečně kvalitní internetové připojení. Po smartphonech a počítačích se nyní dostává také na televizory a streamovací zařízení, abyste si mohli užít hraní na velké obrazovce bez dodatečných investic do hardwaru. Google tento týden oznámil, že po 18 měsících od spuštění se platforma Stadia dostane na zařízení s operačním systémem Android TV (včetně Google TV).
 
 
K dispozici bude od 23. června 2021, kdy bude možné aplikaci Google Stadia poprvé stáhnout z Obchodu Play. K ovládání potom bude možné použít Stadia Controller nebo jiný kompatibilní ovladač s Bluetooth. Google zveřejnil také seznam oficiálně podporovaných zařízení pro službu Stadia. Kromě nového Chromecastu s Google TV zahrnuje např. také streamovací zařízení nVidia a Xiaomi nebo televizory Philips. Marně byste sice hledali Android TV od Sony, TCL a jiných značek, ale nic není ztraceno. Na zařízeních mimo seznam bude možné aplikaci spustit experimentálně s tím, že vše zatím nemusí fungovat na 100 %.
 
Google Stadia v současné době nabízí více než 180 herních titulů všech možných žánrů. Pro hraní v cloudu musíte hru zakoupit přímo ve službě Stadia bez ohledu na to, zda titul vlastníte např. na Steamu nebo jiné platformě. K dispozici je bezplatná a placená varianta Stadia Pro, která stojí 259 Kč měsíčně. Díky placenému plánu můžete hrát ve vyšší kvalitě obrazu a zvuku (až 4K HDR a prostorový zvuk 5.1). Každý měsíc máte možnost získat několik her zdarma a další si můžete koupit se slevou. První měsíc zkušebního období je k dispozici zdarma.
 
 

Seznam podporovaných zařízení s Android TV pro Google Stadia

  • Chromecast s Google TV
  • Hisense Android Smart TV (U7G, U8G, U9G)
  • Nvidia Shield TV, Nvidia Shield TV Pro
  • nn FHD Streaming Stick, UHD Streaming Device
  • Philips Android TV série 8215, 8505 a OLED 935/805
  • Xiaomi Mi Box 3 a MiBox 4
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala