www.tvfreak.cz
>
>
>

Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV

Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
, , aktualita
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
K oblíbeným
reklama
Google Stadia je vedle nVidia GeForce nebo Xbox Cloud Gaming jedna ze služeb pro hraní v cloudu, díky které nepotřebujete ke spuštění moderních titulů výkonný počítač ani herní konzoli – stačí dostatečně kvalitní internetové připojení. Po smartphonech a počítačích se nyní dostává také na televizory a streamovací zařízení, abyste si mohli užít hraní na velké obrazovce bez dodatečných investic do hardwaru. Google tento týden oznámil, že po 18 měsících od spuštění se platforma Stadia dostane na zařízení s operačním systémem Android TV (včetně Google TV).
 
 
K dispozici bude od 23. června 2021, kdy bude možné aplikaci Google Stadia poprvé stáhnout z Obchodu Play. K ovládání potom bude možné použít Stadia Controller nebo jiný kompatibilní ovladač s Bluetooth. Google zveřejnil také seznam oficiálně podporovaných zařízení pro službu Stadia. Kromě nového Chromecastu s Google TV zahrnuje např. také streamovací zařízení nVidia a Xiaomi nebo televizory Philips. Marně byste sice hledali Android TV od Sony, TCL a jiných značek, ale nic není ztraceno. Na zařízeních mimo seznam bude možné aplikaci spustit experimentálně s tím, že vše zatím nemusí fungovat na 100 %.
 
Google Stadia v současné době nabízí více než 180 herních titulů všech možných žánrů. Pro hraní v cloudu musíte hru zakoupit přímo ve službě Stadia bez ohledu na to, zda titul vlastníte např. na Steamu nebo jiné platformě. K dispozici je bezplatná a placená varianta Stadia Pro, která stojí 259 Kč měsíčně. Díky placenému plánu můžete hrát ve vyšší kvalitě obrazu a zvuku (až 4K HDR a prostorový zvuk 5.1). Každý měsíc máte možnost získat několik her zdarma a další si můžete koupit se slevou. První měsíc zkušebního období je k dispozici zdarma.
 
 

Seznam podporovaných zařízení s Android TV pro Google Stadia

  • Chromecast s Google TV
  • Hisense Android Smart TV (U7G, U8G, U9G)
  • Nvidia Shield TV, Nvidia Shield TV Pro
  • nn FHD Streaming Stick, UHD Streaming Device
  • Philips Android TV série 8215, 8505 a OLED 935/805
  • Xiaomi Mi Box 3 a MiBox 4
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala