www.tvfreak.cz
>
>
>

Žádná televize Sony nepodporuje signál 4K120 s Dolby Vision

Žádná televize Sony nepodporuje signál 4K120 s Dolby Vision
, , aktualita
Pokud máte Sony TV a Xbox Series X/S, můžete zapomenout na hry ve 4K120 s Dolby Vision. Žádný z aktuálních modelů – dokonce ani těch letošních – totiž tuto funkci nepodporuje. Existuje vůbec nějaká alternativa?
K oblíbeným
reklama
Microsoft nedávno oficiálně spustil testování Dolby Vision pro hry na Xboxech Series X a Series S. Pokud jste měli to štěstí a podařilo se vám ukořistit jednu z těchto stále nedostatkových konzolí, možná vás bude zajímat, jak si užít hraní v maximální kvalitě. Pokročilý HDR formát Dolby Vision sice podporovala i předchozí generace Xboxu, ale pouze pro filmy. Hraní v Dolby Vision je tedy dostupné vůbec poprvé, konkurenční PlayStation i PC používají pouze formát HDR10 bez dynamických metadat.
 
 
V případě OLED TV nebo LCD TV od Sony si ovšem neužijete hraní v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz a Dolby Vision. Modely z roku 2020 totiž používají obrazový procesor X1, který není dostatečně výkonný pro zpracování tohoto signálu. A platí to bohužel také pro modely z roku 2021, které sice využívají modernější procesor XR, ale ani ten nestačí pro 4K120 s Dolby Vision. Vzhledem k tomu, že se jedná o překážku na straně hardwaru, nelze očekávat budoucí vyřešení prostřednictvím aktualizace firmwaru. Pokud hráči chtějí využívat Dolby Vision, budou muset oželit obnovovací frekvenci obrazu a přepnout do 4K60.
 
Druhou možností je vyměnit televizor. V současné době jsou ovšem možnosti velmi omezené. Aktuálně podporu 4K120 s Dolby Vision nezvládá žádný televizor dostupný na trhu. A výrobci neusnadňují zákazníkům situaci, protože o kompatibilitě mlčí. V zásadě jedinou nadějí pro majitele Xboxu Series X/S jsou nyní LG OLED TV, které sice zatím vstup ve 4K120 s Dolby Vision nezvládají, ale to by se mělo změnit. Jihokorejský výrobce v současné době zkoumá možnosti a měl by v budoucnu vydat update, který zpřístupní hraní ve 4K120 s Dolby Vision. Oficiálně byl tento update avizován pro modely z roku 2021, ale plamínek naděje neuhasíná ani v případě starších LG OLED TV.
 
Hraní v Dolby Vision je zatím na Xboxu Series X/S testováno pouze pro členy programu Insiders. Zatím není jasné, kdy se tato funkce dostane do stabilní verze softwaru. Podproováno je aktuálně několik herních titulů, jako jsou Borderlands 3, Gears 5, Wreckfest a Halo Master Chief Collection.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik