Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záchranu Loewe má přinést Hisense

8.8.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Není to ani měsíc, co Loewe požádal o ochranu před bankrotem a začal hledat obchodního partnera. Tím se stal čínský Hisense. Německému výrobci pomůže s nákupem, produkcí, výrobou i prodejem televizorů. Loewe na oplátku pomůže s odbytem v Evropě.
Od svého vzniku byla značka Loewe obrazem pečlivé německé práce a kvality. Kvůli finančním problémům se ale její tvář bude muset změnit. Od nynějška je Loewe pod křídly společnosti Hisense, největšího čínského výrobce elektroniky. Hisense ostatně není drobeček ani z globálního hlediska. V prodeji televizorů se blíží číslům japonských značek, jakými jsou Sharp, Toshiba a Panasonic. Hisense nabídne Loewe přístup k nejnovějším technologiím a produkci společných televizorů v Číně. K tomu slibuje zakotvení německé značky na čínském trhu.

S transformací značky se pojí i změna zaměření výroby. Nově se Loewe zaměří na výrobu levnějších prémiových televizorů. Značka tak chce konkurovat společnostem Samsung, Sony, LG a Panasonic. Nejspíš tak půjde o cenovou kategorii přístrojů Samsung řady 8. Výroba exkluzivních televizí Loewe ale nezanikne. Jejich prodej bude probíhat ve značkových prodejnách, kdežto levnější modely budou distribuovány novými cestami a řetězci. Loewe rovněž slibuje produkci levnějších zvukových systémů. Výroba zvukových systémů zůstane v domovském Kronachu.

Výkonný ředitel firmy Matthias Harsch označil nové strategické partnerství za milník pokračující restrukturalizace. Na oplátku pomůže Loewe čínskému výrobci s přístupem na evropské trhy, především v německy mluvících zemích a Beneluxu. Prvním takovým trhem má být Rakousko, kde Hisense chystá uvést své Ultra HD TV. Dalším benefitem pro čínskou korporaci bude přístup k televiznímu softwaru Loewe, vč. softwaru Smart TV. K odhalení levnějších prémiových televizorů má dojít v září na IFA 2013.

Zdroj: FlatpanelsHD