Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Z YouTube je půjčovna filmů

, , aktualita
Z YouTube je půjčovna filmů
YouTube oznámil, že rozeběhl očekávanou on-line půjčovnu filmů. Zatím je možné vybírat ze zhruba 3000 videí, včetně mnoha hollywoodských filmů. Služba je nyní dostupná pouze v USA, ale očekává se rozšíření do celého světa.
Z YouTube je půjčovna filmů
Uživatelé YouTube v Americe si mohou nyní zapůjčit filmy a videa podobně jako v kamenných půjčovnách - za poplatek 3-4 dolarů. Mnoho z proklamovaných 3000 videí je navíc dostupných zdarma, a to nejen v USA, ale i například u nás v Evropě. Videa a filmy, které jsou zdarma resp. které jsou nyní dostupné v našich krajinách, najdete zde http://www.youtube.com/movies.Namátkou jsem prošel několik z nich a většina je dostupná v rozlišení 480p, některé i v HD. U placených videí bude nabízené rozlišení pravděpodobně větší. YouTube prohlásil, že služba bude podporovat až rozlišení 4k × 2k. Otázkou je, zdali a v jakém množství budou dostupné i takovéto filmy.Mezi vydavatelství, která jsou z nejznámějším videoserverem domluvena na spoluprací patří: Werner Bros., Sony Picsture, Universal a NBC.

Videa mohou být zapůjčena pomocí počítače nebo rozhraní Google TV. Této služby se pravděpodobně dočkáme v podobě hojné implementace do chytrých televizorů. Živě si dokážu představit, jak tato služba ničí klasické videopůjčovny. Stačí si sednout před televizi, za necelou stokorunu pořídit kýžený film v rozlišení 4k × 2k a užít si to na velké úhlopříčce. Už aby to bylo u nás.

Zdroj: FlatpanelsHD