Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube TV dočasně ztratilo kanály od Disney, nyní jsou zpět

20.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
YouTube nabízí i nejen klasické streamování videí uživatelů, ale je i poskytovatelem televizních služeb. Před pár dny ale ztratil veškeré kanály od Disney, což přineslo i slevu. Vše se ale nakonec vrátilo zpět.
YouTube si většinou spojujeme se serverem, kam si kdokoli může nahrát své video (a pokud neporušuje nějaká pravidla, tak tam zpravidla i zůstane). Současně je ale v USA také jedním z poskytovatelů televizních služeb. Jeho balíček televizních kanálů se jmenuje YouTube TV a v posledních dnech byl zmiňován především v souvislosti se ztrátou kanálů od Disney. Aby mohla YouTube TV streamovat kanály této společnosti, pochopitelně musí dojít k nějaké dohodě mezi nimi, a k té zprvu nedošlo.
 
YouTube TV logo
 
To se projevilo v tom, že 17. prosince začaly mizet kanály od Disney ze služby a YouTube TV si tak také mohlo dovolit zlevnit službu ze 64,99 USD měsíčně na 49,99 USD měsíčně, neboť se snížily náklady na zaplacení přístupu ke kanálům jiných. Jen o dva dny později ale došlo k dohodě a na YouTube TV se vrací TV kanály společnosti Disney (např. ABC, FX, National Geographic, ESPN). Ti, kteří zaplatili za YouTube TV právě v těchto dvou inkriminovaných dnech novou sníženou cenu, přesto dostanou kanály od Disney zpět, a aby to bylo fér, těm ostatním (kteří televizi neplatili mezi 17. a 19. prosincem, kdy dočasně platila snížená cena) YouTube TV pro tento měsíc automaticky připíše kredit ve výši 15 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.