Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

YouTube TV dočasně ztratilo kanály od Disney, nyní jsou zpět

, , aktualita
YouTube TV dočasně ztratilo kanály od Disney, nyní jsou zpět
YouTube nabízí i nejen klasické streamování videí uživatelů, ale je i poskytovatelem televizních služeb. Před pár dny ale ztratil veškeré kanály od Disney, což přineslo i slevu. Vše se ale nakonec vrátilo zpět.
YouTube TV dočasně ztratilo kanály od Disney, nyní jsou zpět
YouTube si většinou spojujeme se serverem, kam si kdokoli může nahrát své video (a pokud neporušuje nějaká pravidla, tak tam zpravidla i zůstane). Současně je ale v USA také jedním z poskytovatelů televizních služeb. Jeho balíček televizních kanálů se jmenuje YouTube TV a v posledních dnech byl zmiňován především v souvislosti se ztrátou kanálů od Disney. Aby mohla YouTube TV streamovat kanály této společnosti, pochopitelně musí dojít k nějaké dohodě mezi nimi, a k té zprvu nedošlo.
 
YouTube TV logo
 
To se projevilo v tom, že 17. prosince začaly mizet kanály od Disney ze služby a YouTube TV si tak také mohlo dovolit zlevnit službu ze 64,99 USD měsíčně na 49,99 USD měsíčně, neboť se snížily náklady na zaplacení přístupu ke kanálům jiných. Jen o dva dny později ale došlo k dohodě a na YouTube TV se vrací TV kanály společnosti Disney (např. ABC, FX, National Geographic, ESPN). Ti, kteří zaplatili za YouTube TV právě v těchto dvou inkriminovaných dnech novou sníženou cenu, přesto dostanou kanály od Disney zpět, a aby to bylo fér, těm ostatním (kteří televizi neplatili mezi 17. a 19. prosincem, kdy dočasně platila snížená cena) YouTube TV pro tento měsíc automaticky připíše kredit ve výši 15 USD.