Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube pro Android TV získal ještě tmavší rozhraní

9.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Google provedl menší designovou úpravu v televizní verzi aplikace YouTube. Aktualizace přináší tmavší pozadí a další drobné změny, kterých si ovšem pravidelný uživatel jistě okamžitě všimne.
Google rád upravuje design svých služeb a aplikací, i když se často jedná jen o kosmetické změny. Výjimkou není YouTube pro Android TV, který v minulém týdnu prošel aktualizací uživatelského rozhraní. Po spuštění si uživatelé mohou všimnout v první řadě tmavšího pozadí aplikace. Původní šedá získala ještě temnější odstín, i když o černou se nejedná. Google k tomuto kroku možná inspirovala celková popularita tmavého rozhraní i v mobilních aplikacích, která souvisí mimo jiné s rozšířením smartphonů vybavených OLED displeji. I na televizní obrazovce ovšem temnější odstín v kombinaci se světle šedým či bílým textem vypadá efektivněji a opět platí, že nejvíce si rozdíl vychutnají majitelé OLED TV.
 
 

První změna po několika měsících

 
Další, na první pohled možná ještě viditelnější změnou po aktualizaci, je jiné zvýraznění vybraného videa. Dosud YouTube pro Android TV podbarvil celou položku bílým pozadím s hranatými okraji. Nyní můžeme vidět jen bílý rámeček okolo náhledu videa a bílý text názvu videa, naproti tomu názvy ostatních videí zůstávají šedé. Podle dostupných informací se jedná o změnu na straně serverů Googlu, není tedy nutné aktualizovat nainstalovanou aplikaci, aby se upravil design. Velká část uživatelů si změny všimla již minulý týden, přesto update ještě stále nemusel dorazit na všechna zařízení. Také není jasné, zda se změna týká jen Android TV nebo i některých dalších televizních platforem, které používají výrobci jako LG, Panasonic nebo Samsung.
 
 
 
Srovnání: Nahoře aplikace před poslední aktualizací, dole po aktualizaci (Zdroj obrázku: 9to5google.com)
 
Připomeňme, že k největší změně designu aplikace došlo vloni na podzim, kdy YouTube dostal modernější uživatelské rozhraní s jinými ikonami a dalšími změnami, díky kterým lépe zapadl do Android TV. Došlo také k rozšíření počtu záložek, které usnadnily přístup k hudbě, nejnovějším videím a některým dalším kategoriím.
 
Používáte YouTube pro Android TV? A projevily se na vašem televizoru popisované změny?
 


reklama
reklama