www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube pro Android TV získal ještě tmavší rozhraní

YouTube pro Android TV získal ještě tmavší rozhraní
, , aktualita
Google provedl menší designovou úpravu v televizní verzi aplikace YouTube. Aktualizace přináší tmavší pozadí a další drobné změny, kterých si ovšem pravidelný uživatel jistě okamžitě všimne.
K oblíbeným
reklama
Google rád upravuje design svých služeb a aplikací, i když se často jedná jen o kosmetické změny. Výjimkou není YouTube pro Android TV, který v minulém týdnu prošel aktualizací uživatelského rozhraní. Po spuštění si uživatelé mohou všimnout v první řadě tmavšího pozadí aplikace. Původní šedá získala ještě temnější odstín, i když o černou se nejedná. Google k tomuto kroku možná inspirovala celková popularita tmavého rozhraní i v mobilních aplikacích, která souvisí mimo jiné s rozšířením smartphonů vybavených OLED displeji. I na televizní obrazovce ovšem temnější odstín v kombinaci se světle šedým či bílým textem vypadá efektivněji a opět platí, že nejvíce si rozdíl vychutnají majitelé OLED TV.
 
 

První změna po několika měsících

 
Další, na první pohled možná ještě viditelnější změnou po aktualizaci, je jiné zvýraznění vybraného videa. Dosud YouTube pro Android TV podbarvil celou položku bílým pozadím s hranatými okraji. Nyní můžeme vidět jen bílý rámeček okolo náhledu videa a bílý text názvu videa, naproti tomu názvy ostatních videí zůstávají šedé. Podle dostupných informací se jedná o změnu na straně serverů Googlu, není tedy nutné aktualizovat nainstalovanou aplikaci, aby se upravil design. Velká část uživatelů si změny všimla již minulý týden, přesto update ještě stále nemusel dorazit na všechna zařízení. Také není jasné, zda se změna týká jen Android TV nebo i některých dalších televizních platforem, které používají výrobci jako LG, Panasonic nebo Samsung.
 
 
 
Srovnání: Nahoře aplikace před poslední aktualizací, dole po aktualizaci (Zdroj obrázku: 9to5google.com)
 
Připomeňme, že k největší změně designu aplikace došlo vloni na podzim, kdy YouTube dostal modernější uživatelské rozhraní s jinými ikonami a dalšími změnami, díky kterým lépe zapadl do Android TV. Došlo také k rozšíření počtu záložek, které usnadnily přístup k hudbě, nejnovějším videím a některým dalším kategoriím.
 
Používáte YouTube pro Android TV? A projevily se na vašem televizoru popisované změny?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik