6.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita

Implementace kodeku AV1 pokračuje. Tento týden byla podpora přidána do aplikace YouTube pro Android TV. Podpora z hlediska hardwaru je ovšem zatím velmi omezena, proto není možné funkci vyzkoušet na mnoha zařízeních.

reklama
A zase mi přepočte a zprzní starší videjka? | od: ODSakEda (97)  9.5.202014:39
Pokolikáté­(!­) již? :­-­/

Kdysi jsem měl 1. dostupnou progresívně snímající HD kameru ­- profi reportážní JVC. Progresív je pro web a vůbec pro svět IT s progresívně zobrazujícíma monitorama, nutnost! Jinak je to samej proužek, nebo po deinterlaci plno artefaktů při pohybu v obraze natož při švenku i pro málo fps po ní :­-­(

A když se dnes dívám na originám videosoubor přímo z PC a na stejný z YT, tak mám 100 chutí to smáznout, neb je to už hnus rozplizlej a šišlající :­-­(

Další silnější komprimace bude jistě marketingem vychvalována jako pokrok, jako lepší kvalita!... Jako ­"nový kodek!­" Nakonec slouží jen k úspoře dat a dat. toku ze str. YT :­-­( A taky jde o licence a poplatky ;­-­) Takže ­"jen­" o prachy!

No, nový nerovná se nutně lepší :­-­( Viz DVB­-T ­- oproti analogu utrpěl zejména zvuk. Hlavně nacpat do kanálu co nejvíce stanic... Aby tam nechyběl nějakej ten TV Shop :­-­)­)

Kvantita vyhrává nad kvalitou :­-­( Tak zdar! A točte fšecí videa na výšku :­-­)­) ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.