www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube přestal považovat rozlišení 720p za HD

YouTube přestal považovat rozlišení 720p za HD
, , aktualita
Koncem minulého týdne došlo k jedné drobné změně, kterou ovšem mnozí považují za významný milník. YouTube totiž přestal označovat rozlišení 720p u svých videí jako HD, tedy vysoké rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Zkratka HD bývá nejčastěji spojována s rozlišením 720p, i když to tak nemusí vždycky být. Někdy je za „vysoké rozlišení“ označován i vyšší nebo dokonce nižší počet pixelů. Specifický byl v tomto ohledu i YouTube, který za HD označoval vše od 720p do 1440p. Koncem minulého týdne ovšem došlo k drobné změně, která ovšem nezůstala bez povšimnutí fanoušků. YouTube totiž přestal u svých videí v rozlišení 720p používat červené označení HD, čímž jej vlastně společně se 480p a nižšími zařadil mezi SD, tedy běžné rozlišení.
 
 
Změnu si můžete ověřit sami. Stačí v internetovém prohlížeči otevřít libovolné video a kliknout na ikonku nastavení (ozubené kolečko) v pravém dolním rohu přehrávače. Abyste si užili vysoké rozlišení, měli byste na YouTube přepnout minimálně na 1080p, tedy rozlišení běžně označované jako Full HD. Nutno dodat, že se ze strany YouTube opravdu jedná pouze o kosmetickou změnu, kvalita videa včetně datového toku a počtu pixelů zůstala při starém. Kromě chybějící ikonky HD tedy žádný jiný rozdíl nečekejte.
 
Tento krok je tedy spíše symbolický. Vzhledem k rozvoji zobrazovacích zařízení i internetového připojení se standardem postupně stalo spíše rozlišení 1080p (Full HD) a nyní se laťka pomalu posouvá k 2160p (4K). Stačí se podívat na rozlišení displejů ve smartphonech i noteboocích, počítačové monitory nebo televizory, kde na rozlišení 720p narazíme spíše jen zřídka. YouTube začal podporovat rozlišení 720p v roce 2008, tedy tři roky od uploadu historicky prvního videa na této platformě. Poměrně běžnou se na YouTube stala kvalita 4K a uživatelé již mohou zkoušet první videa v 8K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik