www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube přestal považovat rozlišení 720p za HD

YouTube přestal považovat rozlišení 720p za HD
, , aktualita
Koncem minulého týdne došlo k jedné drobné změně, kterou ovšem mnozí považují za významný milník. YouTube totiž přestal označovat rozlišení 720p u svých videí jako HD, tedy vysoké rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Zkratka HD bývá nejčastěji spojována s rozlišením 720p, i když to tak nemusí vždycky být. Někdy je za „vysoké rozlišení“ označován i vyšší nebo dokonce nižší počet pixelů. Specifický byl v tomto ohledu i YouTube, který za HD označoval vše od 720p do 1440p. Koncem minulého týdne ovšem došlo k drobné změně, která ovšem nezůstala bez povšimnutí fanoušků. YouTube totiž přestal u svých videí v rozlišení 720p používat červené označení HD, čímž jej vlastně společně se 480p a nižšími zařadil mezi SD, tedy běžné rozlišení.
 
 
Změnu si můžete ověřit sami. Stačí v internetovém prohlížeči otevřít libovolné video a kliknout na ikonku nastavení (ozubené kolečko) v pravém dolním rohu přehrávače. Abyste si užili vysoké rozlišení, měli byste na YouTube přepnout minimálně na 1080p, tedy rozlišení běžně označované jako Full HD. Nutno dodat, že se ze strany YouTube opravdu jedná pouze o kosmetickou změnu, kvalita videa včetně datového toku a počtu pixelů zůstala při starém. Kromě chybějící ikonky HD tedy žádný jiný rozdíl nečekejte.
 
Tento krok je tedy spíše symbolický. Vzhledem k rozvoji zobrazovacích zařízení i internetového připojení se standardem postupně stalo spíše rozlišení 1080p (Full HD) a nyní se laťka pomalu posouvá k 2160p (4K). Stačí se podívat na rozlišení displejů ve smartphonech i noteboocích, počítačové monitory nebo televizory, kde na rozlišení 720p narazíme spíše jen zřídka. YouTube začal podporovat rozlišení 720p v roce 2008, tedy tři roky od uploadu historicky prvního videa na této platformě. Poměrně běžnou se na YouTube stala kvalita 4K a uživatelé již mohou zkoušet první videa v 8K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik