Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné

19.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
V únoru 2016 vznikla streamovací služba YouTube Originals (tehdy ještě pod jménem Red Originals). Ta měla zajistit produkci vlastních pořadů, kde měli přispět např. i nejlepší youtubeři. Projekt ale moc nevyšel a nikdy nebyl schopen produkovat vlastní obsah v takové míře jako např. Netflix nebo Amazon Prime. Paradoxní nicméně je např. to, že seriál Cobra Kai začal právě na YouTube Originals, aby po zde strávených dvou sezónách zakotvil na Netflixu, kde zažil obrovský úspěch.
 
YouTube Originals
 
Robert Kyncl z YouTube tak oznámil, že YouTube Originals budou končit, přičemž ho 1. března opustí jeho vedoucí, Susanne Daniels. YouTube vidí smysl v jiných projektech, které by mohly mít větší dopad, mezi něž patří např. Live Shopping, Black Voices Fund nebo Creator Shorts Fund. Např. Shorts reagují na velkolepý úspěch TikToku, který se snaží napodobit podobně jako Meta u Intagramu Reels. Vlastní obsah tak už YouTube nechce dál produkovat, nicméně z úplného konce zde budeme mít dvě menší výjimky a nadále budou fungovat fondy Black Voices Fund a YouTube Kids Fund.
 
Další změnou je zavedení ročního předplatného pro YouTube Premium a YouTube Music Premium. Do 23. ledna je k dispozici zaváděcí cena 107,99 USD místo 143,88 USD (12×11,99 USD) u prvního, resp. 89,99 USD místo 119,88 USD (12×9,99 USD) u druhého, později ale sleva nebude tak výrazná. Roční předplatné pak bude za 119,99 USD za YouTube Premium a 99,99 USD za YouTube Music Premium. V obou případech jde o 16,6% slevu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.