Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube odpojí starší chytré televize a Apple TV

26.4.2015, Libor Pánek, aktualita
Řada zařízení od chytrých telefonů až po Smart TV používá aplikaci pro přístup na YouTube. Google se rozhodnul pro změnu podporovaných přehrávačů a kódování videí. Důsledkem je ztráta funkčností straších aplikací, které nebudou s novými požadavky kompatibilní.
Před několika měsíci YouTube informoval uživatele o připravované změně YouTube Data API na verzi 3. Ačkoli se snaží vše prezentovat pozitivně jako upgrade, je skutečností, že u elektroniky vyrobené před rokem 2012, která má vestavěnou podporu přehrávání z YouTube, přestane aplikace YouTube fungovat.

Seznam dotčených zařízení nebyl oficiálně vydán, ale změna se dotkne chytrých televizí včetně těch od renomovaných výrobců, jako jsou Sony, Samsung, Panasonic nebo LG. Stejně tak budou dotčeny starší chytré Blu-ray přehrávače, domácí kina nebo herní konzole.

Aplikace na většině zařízení již přestala fungovat od 20. dubna. Uživatelé druhé generace Apple TV byli upozorněni, že přestane pracovat na počátku května stejně jako zařízení využívající iOS starší než iOS7. Znamená to tedy, že iPhone 3GS, čtvrtá generace iPod Touch i první generace iPadu a všechny starší zařízení přestanou být podporována.

YouTube aplikace bude také odstraněna z vlastních zařízení Googlu, jedná se hlavně o Google TV verze 1 a 2.

Důvodem pro změnu je, že YouTube chce aktualizovat své API na verzi 3 a přejít na video přehrávač podporující HTML5 namísto Flashe. YouTube také změní kódování videa z formátu H.264 a VP8 na efektivnější VP9.

Zatím to vypadá tak, že zákazníci nemůžou počítat s budoucím updatem, který by obnovil funkčnost jejich aplikace. Google nepříliš ochotně navrhuje všem, jejichž YouTube aplikace byla odříznuta, aby vyzkoušeli cestu přes některý internetový prohlížeč, který by podporoval Flash, anebo HTML5.

Abychom ale byli spravedliví, Google svůj záměr ohlásil předem, a tak výrobci, kteří chtěli připravit upgrade své aplikace, tak měli dostatek času.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama