Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube možná umožní nákup předplatných na další streamovací služby

17.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
YouTube možná umožní nákup předplatných na další streamovací služby
YouTube údajně vyvíjí "obchod s kanály", což by mělo být jakési tržiště se streamovacími službami přímo v rámci aplikace YouTube. Uživatel by tak mohl objednat předplatné různých služeb přes YouTube a ne u poskytovatele služby.
Už 18 měsíců prý YouTube pracuje na něčem, co by se dalo nazvat obchodem se streamovacími službami (channel store). Idea je taková, že přímo přes aplikaci YouTube by si uživatel mohl objednat různé streamovací služby, které by se také přehrávaly přes aplikaci společnosti. Jakýsi náznak tohoto už funguje v USA u YouTube TV, což je služba za 65 USD měsíčně, kam si člověk může přidat další služby jako např. HBO Max, Starz nebo Showtime. Toto by se ale netýkalo YouTube TV, ale přímo samotného YouTube.
 
YouTube logo
 
YouTube vychází z toho, že má velmi silnou platformu se dvěma miliardami uživatelů, a tak by mohl být výborným rozcestníkem pro soupeřící streamovací služby, se kterými se sice v minulosti snažil bojovat (YouTube Originals), ale neuspěl. Nyní by jim mohl být pomocníkem. Pochopitelně by to nechtěl zadarmo a za objednaná předplatná přes platformu YouTube by chtěl nějakou provizi. Otázkou je jak velikou, a nakolik se bude případně lišit napříč různými streamovacími službami. Další nezodpovězenou otázkou je, zda se podaří dosáhnout např. nějakých slevových balíčků v rámci konkurenčních služeb. I když zatím nebylo oficiálně potvrzeno, že se něco takové chystá a že to vůbec má existovat, proslýchá se, že by se nová služba mohla spustit letos na podzim. Tak uvidíme.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.