Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her

26.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Google zdaleka není všemocný a stejně, jako se mu nepodařilo protlačit sociální síť Google+, tak se mu nepodařilo zaútočit na streamovací služby. YouTube Premium tak zruší dva exkluzivní pořady a změní strategii.
Společnost Google má sice spoustu peněz, ale ne vše se jimi dá protlačit, pokud se na to firma pořádně nesoustředí a nenabídne něco pořádného. Googlu tak nevyšel tah se sociální sítí Google+, která má před sebou už jen poslední týden života. Moc to nevyšlo ani se streamovací službou YouTube Premium (původně YouTube Red). Ta za pravidelný měsíční poplatek přináší YouTube bez reklam a několik vlastních exkluzivních pořadů, ty ale očividně ani zdaleka nebyly takovým lákadlem, aby z toho něco bylo a YouTube se tak rozhodl poněkud pozměnit strategii. Potvrdil tak, že v placené podobě skonči dva z pořadů, konkrétně "Overthinking with Kat & June” a “Origin".
 
YouTube Premium
 
To ale neznamená, že by měl YouTube Premium zmizet. I nadále bude produkovat vlastní pořady, bude se ale soustředit na ty, které jsou levné na produkci a spíše půjde o videa produkována youtubery než většími společnostmi. O vlastním obsahu v rozsahu, který vidíme např. u Amazonu nebo Netflixu, si tak můžeme nechat jen zdát. Také se od videopořadů více přesune ke hrám a především k hudbě. YouTube Premium by tak měl nabízet více obsahu, který se váže k hudebním skupinám a podobně. Vlastní obsah pak chce nabídnout i v režimu sledování s reklamami, které by tyto pořady dovolily posunout k mnohem širšímu publiku.
 
Nejen odborníci se shodují, že se takový vývoj dal čekat. Google (a YouTube) totiž tuto službu nijak zvlášť nepropagoval a vlastně se ani nesnažil ji nějak moc rozvíjet, takže ani není divu, že se v konkurenci s Netflixem, Amazon Prime Video a dalšími ve své nynější podobě neprosadila. Navíc se včera představila další streamovací služba Apple TV+, která velmi názorně ukazuje, co to znamená "tah na bránu".
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.