www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her
, , aktualita
Google zdaleka není všemocný a stejně, jako se mu nepodařilo protlačit sociální síť Google+, tak se mu nepodařilo zaútočit na streamovací služby. YouTube Premium tak zruší dva exkluzivní pořady a změní strategii.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google má sice spoustu peněz, ale ne vše se jimi dá protlačit, pokud se na to firma pořádně nesoustředí a nenabídne něco pořádného. Googlu tak nevyšel tah se sociální sítí Google+, která má před sebou už jen poslední týden života. Moc to nevyšlo ani se streamovací službou YouTube Premium (původně YouTube Red). Ta za pravidelný měsíční poplatek přináší YouTube bez reklam a několik vlastních exkluzivních pořadů, ty ale očividně ani zdaleka nebyly takovým lákadlem, aby z toho něco bylo a YouTube se tak rozhodl poněkud pozměnit strategii. Potvrdil tak, že v placené podobě skonči dva z pořadů, konkrétně "Overthinking with Kat & June” a “Origin".
 
YouTube Premium
 
To ale neznamená, že by měl YouTube Premium zmizet. I nadále bude produkovat vlastní pořady, bude se ale soustředit na ty, které jsou levné na produkci a spíše půjde o videa produkována youtubery než většími společnostmi. O vlastním obsahu v rozsahu, který vidíme např. u Amazonu nebo Netflixu, si tak můžeme nechat jen zdát. Také se od videopořadů více přesune ke hrám a především k hudbě. YouTube Premium by tak měl nabízet více obsahu, který se váže k hudebním skupinám a podobně. Vlastní obsah pak chce nabídnout i v režimu sledování s reklamami, které by tyto pořady dovolily posunout k mnohem širšímu publiku.
 
Nejen odborníci se shodují, že se takový vývoj dal čekat. Google (a YouTube) totiž tuto službu nijak zvlášť nepropagoval a vlastně se ani nesnažil ji nějak moc rozvíjet, takže ani není divu, že se v konkurenci s Netflixem, Amazon Prime Video a dalšími ve své nynější podobě neprosadila. Navíc se včera představila další streamovací služba Apple TV+, která velmi názorně ukazuje, co to znamená "tah na bránu".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem
V nabídce videokamer společnosti Panasonic se objevují dva nové modely HC-X1500 a HC-X2000. Oba dva mají objektiv s 24× optickým zoomem a potěší také schopností záznamu ve 4K rozlišení při 60p.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10 NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10
Streamovacích služeb není asi nikdy dost, a tak televize NBC brzy uvede svou vlastní. Ta ponese název Peacock a bude možné ji sledovat i zdarma. Pokud ale zaplatíte, dostanete lepší služby, více obsahu a můžete se i zbavit reklam.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela má další trailer Black Widow od Marvela má další trailer
Marvel uvolnil další trailer na film Black Widow, který zamíří do kin v květnu letošního roku. Zatímco ten minulý více napovídal o minulosti Natashy Romanoff, tentokrát se dozvíme více i o hlavním protivníkovi.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL má nové QLED televize včetně 8K X91 TCL má nové QLED televize včetně 8K X91
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala