www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her
, , aktualita
Google zdaleka není všemocný a stejně, jako se mu nepodařilo protlačit sociální síť Google+, tak se mu nepodařilo zaútočit na streamovací služby. YouTube Premium tak zruší dva exkluzivní pořady a změní strategii.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google má sice spoustu peněz, ale ne vše se jimi dá protlačit, pokud se na to firma pořádně nesoustředí a nenabídne něco pořádného. Googlu tak nevyšel tah se sociální sítí Google+, která má před sebou už jen poslední týden života. Moc to nevyšlo ani se streamovací službou YouTube Premium (původně YouTube Red). Ta za pravidelný měsíční poplatek přináší YouTube bez reklam a několik vlastních exkluzivních pořadů, ty ale očividně ani zdaleka nebyly takovým lákadlem, aby z toho něco bylo a YouTube se tak rozhodl poněkud pozměnit strategii. Potvrdil tak, že v placené podobě skonči dva z pořadů, konkrétně "Overthinking with Kat & June” a “Origin".
 
YouTube Premium
 
To ale neznamená, že by měl YouTube Premium zmizet. I nadále bude produkovat vlastní pořady, bude se ale soustředit na ty, které jsou levné na produkci a spíše půjde o videa produkována youtubery než většími společnostmi. O vlastním obsahu v rozsahu, který vidíme např. u Amazonu nebo Netflixu, si tak můžeme nechat jen zdát. Také se od videopořadů více přesune ke hrám a především k hudbě. YouTube Premium by tak měl nabízet více obsahu, který se váže k hudebním skupinám a podobně. Vlastní obsah pak chce nabídnout i v režimu sledování s reklamami, které by tyto pořady dovolily posunout k mnohem širšímu publiku.
 
Nejen odborníci se shodují, že se takový vývoj dal čekat. Google (a YouTube) totiž tuto službu nijak zvlášť nepropagoval a vlastně se ani nesnažil ji nějak moc rozvíjet, takže ani není divu, že se v konkurenci s Netflixem, Amazon Prime Video a dalšími ve své nynější podobě neprosadila. Navíc se včera představila další streamovací služba Apple TV+, která velmi názorně ukazuje, co to znamená "tah na bránu".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik