www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her
, , aktualita
Google zdaleka není všemocný a stejně, jako se mu nepodařilo protlačit sociální síť Google+, tak se mu nepodařilo zaútočit na streamovací služby. YouTube Premium tak zruší dva exkluzivní pořady a změní strategii.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google má sice spoustu peněz, ale ne vše se jimi dá protlačit, pokud se na to firma pořádně nesoustředí a nenabídne něco pořádného. Googlu tak nevyšel tah se sociální sítí Google+, která má před sebou už jen poslední týden života. Moc to nevyšlo ani se streamovací službou YouTube Premium (původně YouTube Red). Ta za pravidelný měsíční poplatek přináší YouTube bez reklam a několik vlastních exkluzivních pořadů, ty ale očividně ani zdaleka nebyly takovým lákadlem, aby z toho něco bylo a YouTube se tak rozhodl poněkud pozměnit strategii. Potvrdil tak, že v placené podobě skonči dva z pořadů, konkrétně "Overthinking with Kat & June” a “Origin".
 
YouTube Premium
 
To ale neznamená, že by měl YouTube Premium zmizet. I nadále bude produkovat vlastní pořady, bude se ale soustředit na ty, které jsou levné na produkci a spíše půjde o videa produkována youtubery než většími společnostmi. O vlastním obsahu v rozsahu, který vidíme např. u Amazonu nebo Netflixu, si tak můžeme nechat jen zdát. Také se od videopořadů více přesune ke hrám a především k hudbě. YouTube Premium by tak měl nabízet více obsahu, který se váže k hudebním skupinám a podobně. Vlastní obsah pak chce nabídnout i v režimu sledování s reklamami, které by tyto pořady dovolily posunout k mnohem širšímu publiku.
 
Nejen odborníci se shodují, že se takový vývoj dal čekat. Google (a YouTube) totiž tuto službu nijak zvlášť nepropagoval a vlastně se ani nesnažil ji nějak moc rozvíjet, takže ani není divu, že se v konkurenci s Netflixem, Amazon Prime Video a dalšími ve své nynější podobě neprosadila. Navíc se včera představila další streamovací služba Apple TV+, která velmi názorně ukazuje, co to znamená "tah na bránu".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář