www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her

YouTube mění strategii, méně vlastního obsahu a více hudby a her
, , aktualita
Google zdaleka není všemocný a stejně, jako se mu nepodařilo protlačit sociální síť Google+, tak se mu nepodařilo zaútočit na streamovací služby. YouTube Premium tak zruší dva exkluzivní pořady a změní strategii.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google má sice spoustu peněz, ale ne vše se jimi dá protlačit, pokud se na to firma pořádně nesoustředí a nenabídne něco pořádného. Googlu tak nevyšel tah se sociální sítí Google+, která má před sebou už jen poslední týden života. Moc to nevyšlo ani se streamovací službou YouTube Premium (původně YouTube Red). Ta za pravidelný měsíční poplatek přináší YouTube bez reklam a několik vlastních exkluzivních pořadů, ty ale očividně ani zdaleka nebyly takovým lákadlem, aby z toho něco bylo a YouTube se tak rozhodl poněkud pozměnit strategii. Potvrdil tak, že v placené podobě skonči dva z pořadů, konkrétně "Overthinking with Kat & June” a “Origin".
 
YouTube Premium
 
To ale neznamená, že by měl YouTube Premium zmizet. I nadále bude produkovat vlastní pořady, bude se ale soustředit na ty, které jsou levné na produkci a spíše půjde o videa produkována youtubery než většími společnostmi. O vlastním obsahu v rozsahu, který vidíme např. u Amazonu nebo Netflixu, si tak můžeme nechat jen zdát. Také se od videopořadů více přesune ke hrám a především k hudbě. YouTube Premium by tak měl nabízet více obsahu, který se váže k hudebním skupinám a podobně. Vlastní obsah pak chce nabídnout i v režimu sledování s reklamami, které by tyto pořady dovolily posunout k mnohem širšímu publiku.
 
Nejen odborníci se shodují, že se takový vývoj dal čekat. Google (a YouTube) totiž tuto službu nijak zvlášť nepropagoval a vlastně se ani nesnažil ji nějak moc rozvíjet, takže ani není divu, že se v konkurenci s Netflixem, Amazon Prime Video a dalšími ve své nynější podobě neprosadila. Navíc se včera představila další streamovací služba Apple TV+, která velmi názorně ukazuje, co to znamená "tah na bránu".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře