Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube kanál T-Series jako první překonal 100 milionů odběratelů

31.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Závod o dosažení 100 milionů odběratelů mezi kanály na YouTube má svůj konec. Boj mezi PewDiePie a indickými T-Series skončil vítězstvím Indů. Jejich bollywoodský kanál to totiž dokázal dříve.
Poslední měsíce byly na poli sociálních sítí také ve znamení boje o to, kdo jako první překoná hranici 100 milionů odběratelů na YouTube. Felix Kjellberg alias PewDiePie byl v minulosti jedničkou, v posledních měsících se ale hodně vyšvihnul bollywoodský kanal T-Series, který ho předehnal a vše vyůstilo i v různé malwarové útoky, které měly zajistit podporu pro PewDiePie. Heslo "Subscribe to PewDiePie" zaznělo dokonce i v několika násilných útocích.
 
YouTube logo
 
Jedním z nich byla dokonce střelba na Novém Zélandu, která si vyžádala 51 mrtvých. Původně bral PewDiePie slovní útoky na sociálních sítích na lehkou váhu a jako vtipy, ale jak začalo jít do tuhého a začalo docházet i ke skutečným násilnostem, vyzval fanoušky, ať to s tou rivalitou nepřehání. I tak se ale pod příspěvky na Twitteru objevují nenávistné komentáře na adresu T-Series i YouTube, který si dovolil pogratulovat T-Series k prvenství a předat trofej (i při překonání milionu a 10 milionů dostávají kanály trofej ve tvaru tlačítka přehrávání). Nyní má T-Series 100,2 milionu odběratelů, PewDiePie se musí spokojit s 96,3 milionu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama