Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube 3D jako součást Smart TV Samsung

7.9.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Fenoménem poslední doby je jak 3D, tak i Smart TV. Proč to tedy nezkombinovat a nezavést do televizoru YouTube 3D, jako nyní Samsung? Vlastníci příslušných televizorů se Smart Hub se proto mohou těšit na vylepšenou YouTube App.
Na veletrhu IFA 2011 ohlásil Samsung aktualizaci firmware jejich Smart TV o YouTube 3D. Vlastníte-li Smart TV Samsung s platformou Smart Hub, pak se můžete těšit na vylepšenou aplikaci YouTube App. Vpodstatě se jedná o rozšíření stávající nabídky videí na poptávku o tuto novinku firmy Google. YouTube 3D je projekt spadající do „20procentových“ projektů internetového giganta. Název této kategorie je odvozen od 20% pracovního času, jenž zaměstnanci mohou využít pro práci na nových projektech. V minulém roce tak zplodili tento projekt s očekáváním šíření 3D kamer. V nejbližších letech tak může dojít k hotové záplavě „mluvících“ 3D koček (papouškujících "vodka"), spektakulárních stereoskopických pádů na kole, sjezdů strmých, ale reálných, svahů a jiných klipů typických pro YouTube.


Nabídka Smart TV Samsung dostává YouTube 3D


Takže proč by si všechen bezplatný 3D obsah YouTube neměli užít uživatelé 3D TV? Smart TV Samsung, jako je D8000 LED i D8000 plazma už brzy nabídnou aktualizovanou YouTube App (kterou lze najít pod rozhranním Smart Hub). Tato aplikace podporuje 3D videa YouTube v rozlišení 720p. Jihokorejský gigant tak bude první společností nabízející YouTube 3D v televizoru, alespoň co se týče předvedení na IFA 2011. Jinak se tato aktualizace má pro celý svět objevit ještě někdy během tohoto roku a bude platit pro letošní Smart TV Samsung i BD přehrávače. Příklad YouTube 3D můžete vidět níže.


Zdroj: FlatpanelsHD