Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Yi Sports: akční kamera od Xiaomi

9.4.2015, Jan Vítek, aktualita
Společnost Xiaomi, která se dokázala za pár let vyšvihnout mezi největší výrobce chytrých telefonů, nyní představuje nový produkt v podobě sportovní kamery Yi Sports. Ta přichází s cenou 2555 Kč či 93 euro a co za ni nabídne, na to se podíváme.
Internetový obchod XiaomiForSale.com již zařadil sportovní kameru Xiaomi Yi Sports do své nabídky, a to s uvedenou cenou. Produkty Xiaomi jsou přitom známy tím, že nabízí velmi dobrý hardware za rozumnou cenu, což se dle specifikací týká i této kamerky. Založena je na Ambarella A7LS DSP a 16Mpix senzoru Sony Exmor R typu BSI, pro nějž je hračkou natáčení ve Full HD při snímkovací frekvenci 60 FPS. A pokud budeme chtít tvořit zpomalené záběry, k dispozici je také režim 720p při 120 snímcích za sekundu.

Optika této kamery má zorný úhel 155° a světelnost F2,8 a záběry jsou ukládány na kartu micro SD s kapacitou až 64 GB. Kamerka je přitom celkem lehká, má pouze 72 gramů, což se bude hodit, pokud ji budeme montovat třeba na helmu. Vybavena je dále 1010 mAh baterií, Wi-Fi a Bluetooth 4.0 pro komunikaci s mobilním telefonem, tříosým gyroskopem a 1/4" závitem pro stativ. S příslušným pouzdrem se s ní můžeme potopit do hloubky 40 metrů a mezi další příslušenství patří také teleskopická tyč nebo dokonce popruhy, díky nimž můžeme kameru přimontovat na bezesporu nadšeného domácího mazlíka.

Natáčet můžeme ve formátu 16:9 nebo 4:3, k dispozici je také režim časosběrného videa složeného z fotografií pořizovaných s prodlevou 1 až 60 sekund a také lze pořizovat fotografie v dávce během jedné až dvou sekund. Rozměry kamerky jsou 60 x 42 x 21 mm

Kamerka už je k dispozici, a to přinejmenším ve dvou barevných provedeních. Zakoupit si ji můžeme buď samotnou za zmíněnou cenu 2555 Kč nebo v balení s teleskopickou tyčí za cenu 3132 Kč.

Zdroj: TZ Xiaomi
reklama
reklama