Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Yamaha YHT-S401 – virtuální 7.1 zvuk od legendy

4.11.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Japonský kolos Yamaha je v ČR znám výrobou motocyklů a kláves. Na vavřínech neusíná ani divize Yamaha Electronics. Důkazem je nový zvukový systém YHT-S401, jenž slibuje hluboký, realistický zvuk, vhodný při nedostatku místa pro víceprvkový systém.

Nový zvukový systém Yamaha YHT-S401 sestává ze dvou jednotek: V prvním případě z tenkého podlouhlého reproduktoru, který je vybaven dvojicí 50W měničů pro celou šíři slyšitelných frekvencí (umístěných na krajích modulu) a 50W centrálním měničem vsazeným do středu přístroje. Poslední z této trojice má zaručit jasně srozumitelné dialogy filmových postav (nebo třeba reportérů).Duo je určeno tam, kde není dost místa pro plnou víceprvkovou sestavu.


Druhou jednotkou pak je 100W subwoofer, který je srdcem celé sestavy (včetně konektorů a čidla dálkového ovládání). Jde jej přitom položit na bok i postavit. Předchozí modul zase lze postavit na přibalené nožičky nebo pověsit na zeď. Celý systém přitom byl navržen ve stylu jemně řezaných křivek s lesklou černou povrchovou úpravou, aby opticky ladil s většinou dnešních televizorů.Subwoofer je srdcem soupravy, jeho "kolegu" zase lze pověsit na zeď


Sestava podporuje většinu běžných signálů HD Audio, jako je Dolby True HD nebo DTS-HD Master Audio. Stejné platí i pro 3D Video, ARC (Audio Return Channel, pro přenos zvuku z televize si přístroj vystačí pouze s HDMI bez dalšího kabele). Součástí subwooferu je nejen čtveřice HDMI portů (3 vstupy, jeden výstup), ale třeba i konektor sluchátek, který do nich nasměruje virtuální 7.1 prostorový zvuk.Subwoofer obsahuje řadu konektorů, včetně výstupu sluchátek s virtuálním 7.1 zvukem.


Sestava nabízí virtuální 7.1 prostorový zvuk, který vzniká využitím firemní technologie AIR SURROUND XTREME. Podobně podstatnou součástí je i další proprietární technologie Clear Voice, která „čistí“ mluvené slovo v záznamu, nebo Music Enhancer. Tato funkce má na starost komprimovanou hudbu, aby byl výsledek barvitější a detailnější.Zadní panel subwooferu.


Výbavu reprosoupravy Yamaha YHT-S401 doplňuje vestavěný FM tuner, konektor Digital USB kompatibilní s iPod/iPhone nebo 6 předem nastavených režimů: Movie, Music, Sports, Game, TV Program a Standard. V USA pak celá tato legrace stojí 699,95 $ (skoro 13 000 Kč)

Zdroj: HiTechReview