Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400

11.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Yamaha rozšířila svou nabídku produktů kompatibilních se systémem MusicCast o nový model soundbaru s bezdrátovým subwooferem. Snadno jej rozšíříte o zadní reproduktory a podporuje prostorový zvuk.
Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se řadí přibližně do střední části nabídky japonského výrobce, takže se jedná o poměrně pokročilý model, ale přesto některé funkce zůstaly vyhrazeny jen vyšším řadám. Sada sestává ze soundbaru a bezdrátového subwooferu, přičemž využití najde při poslechu hudby i jako audio systém pro televizor. Jen samotný soundbar, který se skládá ze čtyř basových a dvou výškových reproduktorů, se chlubí celkovým výkonem 100 W. Podporovány jsou standardy Dolby Digital a DTS včetně DTS Virtual:X, které napodobuje prostorový zvuk, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos nebo DTS:X byste hledali marně. V takovém případě tedy bude muset zákazník sáhnout po některém z dražších modelů.
 
 
Jak už napovídá název, soundbar je kompatibilní se systémem MusicCast od Yamahy, který umožňuje přehrávání zvuku ve více místnostech najednou nebo snadné bezdrátové připojení dalších podporovaných reproduktorů. Třeba po přidání reproduktoru Yamaha MusicCast 20 či MusicCast 50 lze dosáhnout prostorového zvuku 5.1. Jedinou překážkou zůstává, že protokol MusicCast podporují jen produkty značky Yamaha. Soundbar dále nabízí integrovanou podporu hudebních streamovacích služeb, přičemž přehrávání lze dálkově ovládat přes Spotify Connect či Apple AirPlay.
 
 
Kromě Bluetooth je k dispozici ještě několik konektorů včetně HDMI vstupu, HDMI výstupu (s podporou ARC), optického audio portu a AUX. Využít lze přenos 4K HDR (včetně HLG a Dolby Vision) obsahu přes HDMI. S domácí sítí můžete soundbar propojit přes Wi-Fi nebo port Ethernet. Při využívání jako zvukového systému k televizoru ocení uživatel režim X-Clear Voice, který zajišťuje čistý hlas ve filmech. Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se začne na evropských a amerických trzích prodávat letos v září, a to za cenu 700 eur, v přepočtu 18 000 Kč.
 


reklama
reklama