Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400

Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400
, , aktualita
Yamaha rozšířila svou nabídku produktů kompatibilních se systémem MusicCast o nový model soundbaru s bezdrátovým subwooferem. Snadno jej rozšíříte o zadní reproduktory a podporuje prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se řadí přibližně do střední části nabídky japonského výrobce, takže se jedná o poměrně pokročilý model, ale přesto některé funkce zůstaly vyhrazeny jen vyšším řadám. Sada sestává ze soundbaru a bezdrátového subwooferu, přičemž využití najde při poslechu hudby i jako audio systém pro televizor. Jen samotný soundbar, který se skládá ze čtyř basových a dvou výškových reproduktorů, se chlubí celkovým výkonem 100 W. Podporovány jsou standardy Dolby Digital a DTS včetně DTS Virtual:X, které napodobuje prostorový zvuk, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos nebo DTS:X byste hledali marně. V takovém případě tedy bude muset zákazník sáhnout po některém z dražších modelů.
 
 
Jak už napovídá název, soundbar je kompatibilní se systémem MusicCast od Yamahy, který umožňuje přehrávání zvuku ve více místnostech najednou nebo snadné bezdrátové připojení dalších podporovaných reproduktorů. Třeba po přidání reproduktoru Yamaha MusicCast 20 či MusicCast 50 lze dosáhnout prostorového zvuku 5.1. Jedinou překážkou zůstává, že protokol MusicCast podporují jen produkty značky Yamaha. Soundbar dále nabízí integrovanou podporu hudebních streamovacích služeb, přičemž přehrávání lze dálkově ovládat přes Spotify Connect či Apple AirPlay.
 
 
Kromě Bluetooth je k dispozici ještě několik konektorů včetně HDMI vstupu, HDMI výstupu (s podporou ARC), optického audio portu a AUX. Využít lze přenos 4K HDR (včetně HLG a Dolby Vision) obsahu přes HDMI. S domácí sítí můžete soundbar propojit přes Wi-Fi nebo port Ethernet. Při využívání jako zvukového systému k televizoru ocení uživatel režim X-Clear Voice, který zajišťuje čistý hlas ve filmech. Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se začne na evropských a amerických trzích prodávat letos v září, a to za cenu 700 eur, v přepočtu 18 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář