Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400

Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400
, , aktualita
Yamaha rozšířila svou nabídku produktů kompatibilních se systémem MusicCast o nový model soundbaru s bezdrátovým subwooferem. Snadno jej rozšíříte o zadní reproduktory a podporuje prostorový zvuk.
reklama
Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se řadí přibližně do střední části nabídky japonského výrobce, takže se jedná o poměrně pokročilý model, ale přesto některé funkce zůstaly vyhrazeny jen vyšším řadám. Sada sestává ze soundbaru a bezdrátového subwooferu, přičemž využití najde při poslechu hudby i jako audio systém pro televizor. Jen samotný soundbar, který se skládá ze čtyř basových a dvou výškových reproduktorů, se chlubí celkovým výkonem 100 W. Podporovány jsou standardy Dolby Digital a DTS včetně DTS Virtual:X, které napodobuje prostorový zvuk, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos nebo DTS:X byste hledali marně. V takovém případě tedy bude muset zákazník sáhnout po některém z dražších modelů.
 
 
Jak už napovídá název, soundbar je kompatibilní se systémem MusicCast od Yamahy, který umožňuje přehrávání zvuku ve více místnostech najednou nebo snadné bezdrátové připojení dalších podporovaných reproduktorů. Třeba po přidání reproduktoru Yamaha MusicCast 20 či MusicCast 50 lze dosáhnout prostorového zvuku 5.1. Jedinou překážkou zůstává, že protokol MusicCast podporují jen produkty značky Yamaha. Soundbar dále nabízí integrovanou podporu hudebních streamovacích služeb, přičemž přehrávání lze dálkově ovládat přes Spotify Connect či Apple AirPlay.
 
 
Kromě Bluetooth je k dispozici ještě několik konektorů včetně HDMI vstupu, HDMI výstupu (s podporou ARC), optického audio portu a AUX. Využít lze přenos 4K HDR (včetně HLG a Dolby Vision) obsahu přes HDMI. S domácí sítí můžete soundbar propojit přes Wi-Fi nebo port Ethernet. Při využívání jako zvukového systému k televizoru ocení uživatel režim X-Clear Voice, který zajišťuje čistý hlas ve filmech. Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se začne na evropských a amerických trzích prodávat letos v září, a to za cenu 700 eur, v přepočtu 18 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala