Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400

Yamaha uvádí nový soundbar MusicCast Bar 400
, , aktualita
Yamaha rozšířila svou nabídku produktů kompatibilních se systémem MusicCast o nový model soundbaru s bezdrátovým subwooferem. Snadno jej rozšíříte o zadní reproduktory a podporuje prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se řadí přibližně do střední části nabídky japonského výrobce, takže se jedná o poměrně pokročilý model, ale přesto některé funkce zůstaly vyhrazeny jen vyšším řadám. Sada sestává ze soundbaru a bezdrátového subwooferu, přičemž využití najde při poslechu hudby i jako audio systém pro televizor. Jen samotný soundbar, který se skládá ze čtyř basových a dvou výškových reproduktorů, se chlubí celkovým výkonem 100 W. Podporovány jsou standardy Dolby Digital a DTS včetně DTS Virtual:X, které napodobuje prostorový zvuk, ale pokročilejší technologie jako Dolby Atmos nebo DTS:X byste hledali marně. V takovém případě tedy bude muset zákazník sáhnout po některém z dražších modelů.
 
 
Jak už napovídá název, soundbar je kompatibilní se systémem MusicCast od Yamahy, který umožňuje přehrávání zvuku ve více místnostech najednou nebo snadné bezdrátové připojení dalších podporovaných reproduktorů. Třeba po přidání reproduktoru Yamaha MusicCast 20 či MusicCast 50 lze dosáhnout prostorového zvuku 5.1. Jedinou překážkou zůstává, že protokol MusicCast podporují jen produkty značky Yamaha. Soundbar dále nabízí integrovanou podporu hudebních streamovacích služeb, přičemž přehrávání lze dálkově ovládat přes Spotify Connect či Apple AirPlay.
 
 
Kromě Bluetooth je k dispozici ještě několik konektorů včetně HDMI vstupu, HDMI výstupu (s podporou ARC), optického audio portu a AUX. Využít lze přenos 4K HDR (včetně HLG a Dolby Vision) obsahu přes HDMI. S domácí sítí můžete soundbar propojit přes Wi-Fi nebo port Ethernet. Při využívání jako zvukového systému k televizoru ocení uživatel režim X-Clear Voice, který zajišťuje čistý hlas ve filmech. Yamaha MusicCast Bar 400 (YAS-408) se začne na evropských a amerických trzích prodávat letos v září, a to za cenu 700 eur, v přepočtu 18 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik