Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer WinKey: Windows 10 + Kodi

5.9.2015, Jakub Doležal, aktualita
Windows 10 jsou již oficiálně venku a pomalu se tak ke slovu dostávají výrobci hardwaru. Xtreamer si pro nás připravil mini počítač s Atomem o velikosti USB flashdisku, nasadil pasivní chlazení a již v základu nabízí oblíbené Kodi. Aktualizováno: známe cenu!
Aktualizováno 05.09.2015: Xtreamer upřesnil cenu i dostupnost novinky Winkey. K zahájení prodeje dojde 1.10.2015 a nyní si můžete objednat zvýhodněný balíček přehrávače spolu s dálkovým ovladačem za 149 Eur. Cena obsahuje i poštovné, nicméně celní poplatky a DPH zřejmě nikoliv.Miniaturních počítačů jsme se dočkali již s příchodem Windows 8.1 v edici Bing, nicméně recenze naznačovaly, že je vše šité tak trochu horkou jehlou a i samotné Windows nebyly úplně připravené na jiné, než kancelářské použití.

Xtreamer si zřejmě jako jeden z prvních tuto skutečnost uvědomuje a představil produkt, který je sice vesměs velmi podobný již uvedenému Intel Compute Stick či jeho kopiím, avšak v několika drobnostech si liší a tím by mohl snadněji plnit funkci multimediálního centra.

Asi největší rozdíl oproti konkurenci je pasivní chlazení, takže se po připojení k televizi již nemusíte potýkat se šumem miniaturního ventilátoru. Dalším vylepšením je plnohodnotný USB port 2.0, který řada výrobců nahradila MicroUSB verzí.

Poslední výraznější změnou je softwarová výbava, kde se Xtreamer nespokojil s pouhou instalací operačního systému, ale doinstaloval také multimediální nadstavbu Kodi. Pro většinu uživatelů není problém provést instalaci samostatně, ale i tak lze výrobce ocenit, že si s tím dal práci.

Detailní informace ohledně ceny a data dostupnosti zveřejní výrobce později.

Zdroj: Xtreamer
reklama
reklama