Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Xtreamer Ultra: konečně pořádné HTPC?

, , aktualita
Popularita různých multimediálních přehrávačů založených na architektuře PC stále roste i v ČR. Korejský výrobce Xtreamer nyní přichází se slibnou novinkou, která bude k vidění na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru, jehož brány se otevřou 1. března.

Produkt Xtreamer Ultra je plnohodnotným multimediálním počítačem (HTPC), přičemž si zachoval poměrně malé rozměry. Pod jeho kapotou tepe dvoujádrový procesor Intel Atom D525 taktovaný na 1,8 GHz, který by však sám o sobě na pohodlné zpracování videa ve vysokém rozlišení nestačil. Pomáhá mu tedy grafický čip nVidia ION druhé generace (Next-Generation) s 512 MB VRAM, kterému nechybí podpora rozhraní DirectX 10. Velikost operační paměti dosahuje velmi slušných 4 GB a přístroj lze dovybavit pevným diskem o velikosti 2,5 nebo 3,5 palce. Ten si však musíte dokoupit zvlášť.Výčet podporovaných formátů a standardů vypadá velmi slibně.

Díky tomuto hardwarovému vybavení si Xtreamer Ultra hravě poradí s formáty MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC (H.264), MPEG-2 i VC-1. Se světem dokáže komunikovat prostřednictvím gigabitového LAN portu, DVI a HDMI rozhraní (verze 1.3), šesticí USB 2.0 konektorů (dva ve předu, čtyři vzadu), případně bezdrátově skrze wi-fi dongle 802.11 b/g/n (volitelné příslušenství). Pro připojení externího disku je k dispozici eSATA konektor. Skříň o rozměrech 213 × 142 × 54 mm je aktivně chlazena malým 40mm ventilátorem, jehož hlučnost by dle výrobce neměla přesáhnout hladinu 24 dB(A).


Pohled na zadní panel.


Ve volitelném příslušenství nechybí externí blu-ray combo mechanika a malá bezdrátová klávesnice s touchpadem.

V balení najdete také velký dálkový ovladač a jeho externí snímač, který se připojuje do konektoru na zadním panelu, kde je k dispozici také stereofonní audio výstup a vstup pro mikrofon (obojí Jack 3,5 mm), výčet uzavírá optický digitální audio výstup. Jako doplněk lze k tomuto Xtreameru koupit také externí blu-ray mechaniku, bezdrátovou klávesnici s touchpadem a laserovým ukazovátkem, ergonomicky tvarovanou bezdrátovou myš či třeba TV tuner do USB, a to samozřejmě zdaleka není všechno.
Prodávat se tato žhavá novinka začne až po oficiálním představení na CeBITu 2011, tedy příští týden, za cenu 200 EUR (4950 Kč).

Zdroj: Xtreamer

reklama
reklama