Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Ultra 2: předobjednávky spuštěny

15.3.2012, Jakub Doležal, aktualita
Společnost Xtreamer si toho na letošní rok naplánovala opravdu hodně a úvod roku je ve znamení nových přehrávačů. Po Prodigy a SideWinder3 přišla na řadu vlajková loď Ultra 2. Co si na nás tentokrát Xtreamer připravil?
Předchůdce s označením Xtreamer Ultra si v redakci vybojoval titul šampióna a dodnes zůstal prakticky neporažen. V porovnání s konkurenčními modely nebyl zase o tolik dražší, ale sázel na výrazně výkonnější procesor a grafickou kartu. Jako obslužný software byly připraveny hned tři operační systémy s možností nahrát jakýkoliv jiný, zkrátka multimediální král.
Vzhled přehrávače je shodný s minulou generací


Ani u druhé generace se základní přísady úspěšné receptury měnit nebudou a na scénu znovu nastupuje 2jádrový procesor Atom. Tentokrát se jedná o nový model Intel Atom D2700 z rodiny Cedar Trail. V srdci tohoto čipu pracují dvě jádra na frekvenci 2,13 GHz. Potěší podpora až čtyř vláken, naopak zamrzí absence Intel Turbo Boost Technology či Enhanced Intel SpeedStep Technology.
Software dorazí v balení, ale díky Atomu si můžete nahrát do Ultra 2 prakticky cokoliv


Moderní CPU samozřejmě doplňuje operační paměť DDR3 s kapacitou 4 GB, což stačí i na běh plnohodnotného operačního systému. Atomy samy o sobě však žádnými přeborníky na multimédia nejsou, a proto nalezneme v šasi tohoto modelu také dedikovanou grafickou kartu NVIDIA GeForce GT520M.

Datové úložiště nově obstará mSATA disk s kapacitou 32 GB a z minula zůstala šachta pro další 2,5“ disk. Svojí sbírku dopravíte skrze gigabitový LAN, integrované Wi-Fi, USB 3.0 a Bluetooth 2.1 EDR. Pro přenos videa je k dispozici HDMI 1.4a s podporou 3D obrazu a dále pak spíše počítačové DVI-I. V oblasti zvuku je podporováno vícekanálové audio 7.1.
Výrobce uvádí "plnou" a "prázdnou" verzi, předpokládám, že dorazí i do ČR


Přímo od výrobce si nyní můžete předobjednat dvě verze tohoto modelu. Ta první s označením Barebone vychází na 199 Eur a obsahuje jen to nejnutnější. Z výbavy například zmizel interní SSD disk, 4 GB RAM a v příslušenství dorazí jen napájecí adaptér. Druhou variantou je verze Deluxe, která naopak hýří vybavením. V balení naleznete již zmiňované SSD, dále HDMI, DVI kabel a také dvojici dálkových ovladačů (klasický TV a qwerty), přičemž na ten druhý je nabídka časově limitována.
Za 100 Eur navíc toho získáte poměrně dost


Za kompletní Deluxe balení zaplatíte 299 Eur a jelikož sídlí firma v Hong Kongu, je nutné připlatit dalších 35 Eur za poštovné. První várka modelu Ultra 2 vyrazí do světa přibližně pátého dubna. Kdy a za jakou částku se dostane tento výrobek do ČR, prozatím nebylo upřesněno.

Zdroj: Xtreamer