www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem

Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
, , aktualita
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi na český trh vstupuje s dalším projektorem. Ve srovnání s modelem Mi Laser je novinka levnější a menší, takže se hodí pro časté přenášení. Zdrojem světla tentokrát není laser, ale LED. Hodí se pro různá použití od firemní prezentace přes ukázky fotek kamarádům až po domácí projekci filmu. Právě tady přichází vhod malé a lehké tělo, které umožňuje přenášení mezi domovem, kanceláří a třeba kavárnou, případně si projektor můžete vzít snadno s sebou také na dovolenou.

 

Solidní obraz v malém těle

 
Xiaomi Mi Smart Compact Projector se vůbec nemusí stydět za kvalitu obrazu. Na stěnu vám promítne obraz o velikosti 60 až 120 palců, a to ze vzdálenosti 1,2 až 2 metrů. Nativní rozlišení činí 1920 x 1080 pixelů, jinak řečeno Full HD. Projektor využívá LED zdroj světla od Osramu slibující životnost 30 000 hodin provozu, DMD čipy zase dodala firma Texas Instruments. Podle oficiálních údajů se světelnost projektoru v nejsilnějším režimu pohybuje okolo 500 ANSI lumenů. Dokonale uzavřený optický systém by měl zabránit vniknutí prachu. Výrobce láká také na bohaté barvy, neboť projektor pokrývá 85 % barevného prostoru NTSC a podporuje formát HDR10 vylepšující kontrast. Instalaci usnadňuje citlivá kamera, která zlepšuje přesnost automatického zaostřování.
 
 
K připojení zdroje obrazu lze využít rozhraní HDMI, případně USB 2.0 nebo dvoupásmové Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz). Žádný počítač ani smartphone k projekci vůbec nepotřebujete, neboť Mi Smart Compact Projector obsahuje operační systém Android TV 9.0. Filmy, fotky či prezentace lze tedy promítat přímo z projektoru a jeho 16GB vnitřního úložiště, díky podpoře Asistenta od Googlu vás navíc může zařízení poslouchat na slovo. Řešit nemusíte dokonce ani externí reproduktory, lze totiž použít dvojici integrovaných 5W reproduktorů, které zabírají čelní stranu. Nechybí podpora systémů od Dolby a DTS. Projektor je možné využít také jako Bluetooth reproduktor pro hudbu ze smartphonu. To vše je ukryto v designově povedeném těle, které měří 115 x 150 x 150 mm a váží 1,3 kg.

 

Dostupnost a cena

 
Xiaomi Mi Smart Compact Projector se na českém trhu prodává za 15 490 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik