www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem

Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
, , aktualita
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi na český trh vstupuje s dalším projektorem. Ve srovnání s modelem Mi Laser je novinka levnější a menší, takže se hodí pro časté přenášení. Zdrojem světla tentokrát není laser, ale LED. Hodí se pro různá použití od firemní prezentace přes ukázky fotek kamarádům až po domácí projekci filmu. Právě tady přichází vhod malé a lehké tělo, které umožňuje přenášení mezi domovem, kanceláří a třeba kavárnou, případně si projektor můžete vzít snadno s sebou také na dovolenou.

 

Solidní obraz v malém těle

 
Xiaomi Mi Smart Compact Projector se vůbec nemusí stydět za kvalitu obrazu. Na stěnu vám promítne obraz o velikosti 60 až 120 palců, a to ze vzdálenosti 1,2 až 2 metrů. Nativní rozlišení činí 1920 x 1080 pixelů, jinak řečeno Full HD. Projektor využívá LED zdroj světla od Osramu slibující životnost 30 000 hodin provozu, DMD čipy zase dodala firma Texas Instruments. Podle oficiálních údajů se světelnost projektoru v nejsilnějším režimu pohybuje okolo 500 ANSI lumenů. Dokonale uzavřený optický systém by měl zabránit vniknutí prachu. Výrobce láká také na bohaté barvy, neboť projektor pokrývá 85 % barevného prostoru NTSC a podporuje formát HDR10 vylepšující kontrast. Instalaci usnadňuje citlivá kamera, která zlepšuje přesnost automatického zaostřování.
 
 
K připojení zdroje obrazu lze využít rozhraní HDMI, případně USB 2.0 nebo dvoupásmové Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz). Žádný počítač ani smartphone k projekci vůbec nepotřebujete, neboť Mi Smart Compact Projector obsahuje operační systém Android TV 9.0. Filmy, fotky či prezentace lze tedy promítat přímo z projektoru a jeho 16GB vnitřního úložiště, díky podpoře Asistenta od Googlu vás navíc může zařízení poslouchat na slovo. Řešit nemusíte dokonce ani externí reproduktory, lze totiž použít dvojici integrovaných 5W reproduktorů, které zabírají čelní stranu. Nechybí podpora systémů od Dolby a DTS. Projektor je možné využít také jako Bluetooth reproduktor pro hudbu ze smartphonu. To vše je ukryto v designově povedeném těle, které měří 115 x 150 x 150 mm a váží 1,3 kg.

 

Dostupnost a cena

 
Xiaomi Mi Smart Compact Projector se na českém trhu prodává za 15 490 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik