www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem

Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
, , aktualita
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi na český trh vstupuje s dalším projektorem. Ve srovnání s modelem Mi Laser je novinka levnější a menší, takže se hodí pro časté přenášení. Zdrojem světla tentokrát není laser, ale LED. Hodí se pro různá použití od firemní prezentace přes ukázky fotek kamarádům až po domácí projekci filmu. Právě tady přichází vhod malé a lehké tělo, které umožňuje přenášení mezi domovem, kanceláří a třeba kavárnou, případně si projektor můžete vzít snadno s sebou také na dovolenou.

 

Solidní obraz v malém těle

 
Xiaomi Mi Smart Compact Projector se vůbec nemusí stydět za kvalitu obrazu. Na stěnu vám promítne obraz o velikosti 60 až 120 palců, a to ze vzdálenosti 1,2 až 2 metrů. Nativní rozlišení činí 1920 x 1080 pixelů, jinak řečeno Full HD. Projektor využívá LED zdroj světla od Osramu slibující životnost 30 000 hodin provozu, DMD čipy zase dodala firma Texas Instruments. Podle oficiálních údajů se světelnost projektoru v nejsilnějším režimu pohybuje okolo 500 ANSI lumenů. Dokonale uzavřený optický systém by měl zabránit vniknutí prachu. Výrobce láká také na bohaté barvy, neboť projektor pokrývá 85 % barevného prostoru NTSC a podporuje formát HDR10 vylepšující kontrast. Instalaci usnadňuje citlivá kamera, která zlepšuje přesnost automatického zaostřování.
 
 
K připojení zdroje obrazu lze využít rozhraní HDMI, případně USB 2.0 nebo dvoupásmové Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz). Žádný počítač ani smartphone k projekci vůbec nepotřebujete, neboť Mi Smart Compact Projector obsahuje operační systém Android TV 9.0. Filmy, fotky či prezentace lze tedy promítat přímo z projektoru a jeho 16GB vnitřního úložiště, díky podpoře Asistenta od Googlu vás navíc může zařízení poslouchat na slovo. Řešit nemusíte dokonce ani externí reproduktory, lze totiž použít dvojici integrovaných 5W reproduktorů, které zabírají čelní stranu. Nechybí podpora systémů od Dolby a DTS. Projektor je možné využít také jako Bluetooth reproduktor pro hudbu ze smartphonu. To vše je ukryto v designově povedeném těle, které měří 115 x 150 x 150 mm a váží 1,3 kg.

 

Dostupnost a cena

 
Xiaomi Mi Smart Compact Projector se na českém trhu prodává za 15 490 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik