Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD

25.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi prostřednictvím svého crowdfundingového portálu přivedlo na svět projektor Wanbo T2, který se vyznačuje malými rozměry i velmi příznivou cenu. Proto překvapí nativním rozlišením Full HD.
Ekosystém Xiaomi je velmi rozsáhlý a zahrnuje také produkty jiných značek, které čínský výrobce vezme pod svá křídla. Mnoho zařízení se objeví na trhu díky crowdfundingové platformě Yupin, kterou Xiaomi založilo před několika lety. Nedávno získal podporu čínských zákazníků kompaktní projektor Wanbo T2, který lze velmi snadno přenášet. Měří totiž pouze 110 x 150 x 140 mm a hmotnost se zastavila na 900 g. Chybí vestavěná baterie, takže se při projekci neobejdete bez zásuvky, ale na druhou stranu je díky tomu projektor menší, lehčí a levnější. Navíc výdrž baterie v přenosných projektorech bývá často natolik mizivá, že nevystačí ani ke sledování delšího filmu.
 
 
Wanbo T2 se chlubí nativním rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), které bychom v této cenové kategorii nečekali. Maximálním jasem 150 ANSI lumenů asi tento model nenadchne, ale vzhledem k ceně bylo nutné očekávat nějaké ústupky v parametrech. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 40 až 120 palců, a to při projekční vzdálenosti od 1,5 do 3 metrů. Automatické ostření ve výbavě chybí, proto se neobejdete bez použití kolečka umístěného na zadní straně. Na druhou stranu ovšem výrobce nezapomněl na vertikální korekci lichoběžníkového zkreslení (±40°). Slibována je také ochrana proti usazování prachu a efektivní odvod tepla od vnitřních komponentů, který zajišťují dva integrované ventilátory. I díky tomu by se LED lampa měla pochlubit životností až 20 tisíc hodin svícení.
 
 
Vzhledem k tomu, že projektor využívá technologii difuzního odrazu, by měl být výsledný obraz měkčí a tedy pohodlnější pro oči i při delším sledování. Ozvučení zajistí dvojice 3W reproduktorů, zatímco HDMI, USB 2.0 a AV konektor zajistí dostatečné možnosti připojení k notebookům, TV boxům a jiným zařízením. Wanbo T2 Free Projector, jak zní kompletní název nového produktu, je zatím dostupný jen na čínském trhu. Můžeme ovšem předpokládat, že díky e-shopům a internetovým tržištím se brzy dostane do celého světa. Cena na domácím trhu činí pouhých 599 juanů, v přepočtu 2 000 Kč bez DPH.