www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD
, , aktualita
Xiaomi prostřednictvím svého crowdfundingového portálu přivedlo na svět projektor Wanbo T2, který se vyznačuje malými rozměry i velmi příznivou cenu. Proto překvapí nativním rozlišením Full HD.
K oblíbeným
reklama
Ekosystém Xiaomi je velmi rozsáhlý a zahrnuje také produkty jiných značek, které čínský výrobce vezme pod svá křídla. Mnoho zařízení se objeví na trhu díky crowdfundingové platformě Yupin, kterou Xiaomi založilo před několika lety. Nedávno získal podporu čínských zákazníků kompaktní projektor Wanbo T2, který lze velmi snadno přenášet. Měří totiž pouze 110 x 150 x 140 mm a hmotnost se zastavila na 900 g. Chybí vestavěná baterie, takže se při projekci neobejdete bez zásuvky, ale na druhou stranu je díky tomu projektor menší, lehčí a levnější. Navíc výdrž baterie v přenosných projektorech bývá často natolik mizivá, že nevystačí ani ke sledování delšího filmu.
 
 
Wanbo T2 se chlubí nativním rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), které bychom v této cenové kategorii nečekali. Maximálním jasem 150 ANSI lumenů asi tento model nenadchne, ale vzhledem k ceně bylo nutné očekávat nějaké ústupky v parametrech. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 40 až 120 palců, a to při projekční vzdálenosti od 1,5 do 3 metrů. Automatické ostření ve výbavě chybí, proto se neobejdete bez použití kolečka umístěného na zadní straně. Na druhou stranu ovšem výrobce nezapomněl na vertikální korekci lichoběžníkového zkreslení (±40°). Slibována je také ochrana proti usazování prachu a efektivní odvod tepla od vnitřních komponentů, který zajišťují dva integrované ventilátory. I díky tomu by se LED lampa měla pochlubit životností až 20 tisíc hodin svícení.
 
 
Vzhledem k tomu, že projektor využívá technologii difuzního odrazu, by měl být výsledný obraz měkčí a tedy pohodlnější pro oči i při delším sledování. Ozvučení zajistí dvojice 3W reproduktorů, zatímco HDMI, USB 2.0 a AV konektor zajistí dostatečné možnosti připojení k notebookům, TV boxům a jiným zařízením. Wanbo T2 Free Projector, jak zní kompletní název nového produktu, je zatím dostupný jen na čínském trhu. Můžeme ovšem předpokládat, že díky e-shopům a internetovým tržištím se brzy dostane do celého světa. Cena na domácím trhu činí pouhých 599 juanů, v přepočtu 2 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář