www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD
, , aktualita
Xiaomi prostřednictvím svého crowdfundingového portálu přivedlo na svět projektor Wanbo T2, který se vyznačuje malými rozměry i velmi příznivou cenu. Proto překvapí nativním rozlišením Full HD.
K oblíbeným
reklama
Ekosystém Xiaomi je velmi rozsáhlý a zahrnuje také produkty jiných značek, které čínský výrobce vezme pod svá křídla. Mnoho zařízení se objeví na trhu díky crowdfundingové platformě Yupin, kterou Xiaomi založilo před několika lety. Nedávno získal podporu čínských zákazníků kompaktní projektor Wanbo T2, který lze velmi snadno přenášet. Měří totiž pouze 110 x 150 x 140 mm a hmotnost se zastavila na 900 g. Chybí vestavěná baterie, takže se při projekci neobejdete bez zásuvky, ale na druhou stranu je díky tomu projektor menší, lehčí a levnější. Navíc výdrž baterie v přenosných projektorech bývá často natolik mizivá, že nevystačí ani ke sledování delšího filmu.
 
 
Wanbo T2 se chlubí nativním rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), které bychom v této cenové kategorii nečekali. Maximálním jasem 150 ANSI lumenů asi tento model nenadchne, ale vzhledem k ceně bylo nutné očekávat nějaké ústupky v parametrech. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 40 až 120 palců, a to při projekční vzdálenosti od 1,5 do 3 metrů. Automatické ostření ve výbavě chybí, proto se neobejdete bez použití kolečka umístěného na zadní straně. Na druhou stranu ovšem výrobce nezapomněl na vertikální korekci lichoběžníkového zkreslení (±40°). Slibována je také ochrana proti usazování prachu a efektivní odvod tepla od vnitřních komponentů, který zajišťují dva integrované ventilátory. I díky tomu by se LED lampa měla pochlubit životností až 20 tisíc hodin svícení.
 
 
Vzhledem k tomu, že projektor využívá technologii difuzního odrazu, by měl být výsledný obraz měkčí a tedy pohodlnější pro oči i při delším sledování. Ozvučení zajistí dvojice 3W reproduktorů, zatímco HDMI, USB 2.0 a AV konektor zajistí dostatečné možnosti připojení k notebookům, TV boxům a jiným zařízením. Wanbo T2 Free Projector, jak zní kompletní název nového produktu, je zatím dostupný jen na čínském trhu. Můžeme ovšem předpokládat, že díky e-shopům a internetovým tržištím se brzy dostane do celého světa. Cena na domácím trhu činí pouhých 599 juanů, v přepočtu 2 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik