www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD

Xiaomi uvedlo levný a malý projektor Wanbo T2 s Full HD
, , aktualita
Xiaomi prostřednictvím svého crowdfundingového portálu přivedlo na svět projektor Wanbo T2, který se vyznačuje malými rozměry i velmi příznivou cenu. Proto překvapí nativním rozlišením Full HD.
K oblíbeným
reklama
Ekosystém Xiaomi je velmi rozsáhlý a zahrnuje také produkty jiných značek, které čínský výrobce vezme pod svá křídla. Mnoho zařízení se objeví na trhu díky crowdfundingové platformě Yupin, kterou Xiaomi založilo před několika lety. Nedávno získal podporu čínských zákazníků kompaktní projektor Wanbo T2, který lze velmi snadno přenášet. Měří totiž pouze 110 x 150 x 140 mm a hmotnost se zastavila na 900 g. Chybí vestavěná baterie, takže se při projekci neobejdete bez zásuvky, ale na druhou stranu je díky tomu projektor menší, lehčí a levnější. Navíc výdrž baterie v přenosných projektorech bývá často natolik mizivá, že nevystačí ani ke sledování delšího filmu.
 
 
Wanbo T2 se chlubí nativním rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), které bychom v této cenové kategorii nečekali. Maximálním jasem 150 ANSI lumenů asi tento model nenadchne, ale vzhledem k ceně bylo nutné očekávat nějaké ústupky v parametrech. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 40 až 120 palců, a to při projekční vzdálenosti od 1,5 do 3 metrů. Automatické ostření ve výbavě chybí, proto se neobejdete bez použití kolečka umístěného na zadní straně. Na druhou stranu ovšem výrobce nezapomněl na vertikální korekci lichoběžníkového zkreslení (±40°). Slibována je také ochrana proti usazování prachu a efektivní odvod tepla od vnitřních komponentů, který zajišťují dva integrované ventilátory. I díky tomu by se LED lampa měla pochlubit životností až 20 tisíc hodin svícení.
 
 
Vzhledem k tomu, že projektor využívá technologii difuzního odrazu, by měl být výsledný obraz měkčí a tedy pohodlnější pro oči i při delším sledování. Ozvučení zajistí dvojice 3W reproduktorů, zatímco HDMI, USB 2.0 a AV konektor zajistí dostatečné možnosti připojení k notebookům, TV boxům a jiným zařízením. Wanbo T2 Free Projector, jak zní kompletní název nového produktu, je zatím dostupný jen na čínském trhu. Můžeme ovšem předpokládat, že díky e-shopům a internetovým tržištím se brzy dostane do celého světa. Cena na domácím trhu činí pouhých 599 juanů, v přepočtu 2 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik