Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi představilo Mi QLED TV, výroba probíhá v Indii

20.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi představilo novou Mi QLED TV 4K 55, která podporuje Dolby Vision a HDR10+. Ve výbavě nalezneme také Android TV 10 a 30W reproduktory. Naneštěstí ovšem bude novinka dostupná pouze v Indii.
Xiaomi se může pochlubit docela rozsáhlou nabídkou televizorů, ve které nalezneme i QLED TV. Na čínském trhu výrobce vloni představil modely Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro, ale nyní přidává také svůj první televizor s kvantovými tečkami pro Indii. Prozatím nebylo oznámeno, zda se novinka dostane také na mezinárodní trhy, ale spíše se to zdá nepravděpodobné. Xiaomi totiž bude televizi vyrábět (nebo přesněji kompletovat) v indické továrně. Označení „Made in India“ nesou i další modely od Xiaomi, které jsou dostupné v tamních obchodech. Čínská značka patří k nejúspěšnějším na indickém trhu s televizory. Tento měsíc oznámila překonání 5 milionů prodaných kusů, a to za necelé tři roky od uvedení prvního modelu Mi TV 4 v únoru 2018.
 
 
Zpět k nejnovějšímu přírůstku, který dostal název Xiaomi Mi QLED TV 4K 55. Z něho se dozvídáme, že televizor používá 55palcový panel s technologií Quantum Dot a rozlišením 4K. Novinka je připravena všechny běžné formáty vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision, HDR10+, HDR10 a HLG. Všimnout si můžete velmi tenkých rámečků, které jsou navíc z kovu. Stejný materiál používá také stojan, případně lze televizor uchytit na stěnu. Panel pokrývá 100 % barevného gamutu NTSC a 95 % DCI-P3. Xiaomi vylepšuje obraz pomocí vlastní technologie Vivid Picture Engine, vyhlazování pohybu má potom na starosti technologie RealityFlow (MEMC).
 
 
Mi QLED TV používá Android TV, stejně jako jiné televizory této značky mimo Čínu. Konkrétně se jedná o operační systém ve verzi 10, který navíc výrobce doplní o rozhraní PatchWall. Software je poháněn procesorem MediaTek MT9611 spolu s 2GB RAM a 32GB vnitřním úložištěm. K dispozici je celá řada konektorů včetně trojice HDMI 2.1, nechybí ani podpora Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0. Systém šesti reproduktorů, který zahrnuje čtyři širokopásmové a dva výškové měniče, zajistí celkový výkon 30 W. Televizor vstupuje na indický trh s cenovkou 55 tisíc rupií, která odpovídá asi 16 tisíc korunám bez daně.
 
Zdroj: Gizmichina.com (1, 2), Indianexpress.com


reklama
reklama