www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi představilo Mi QLED TV, výroba probíhá v Indii

Xiaomi představilo Mi QLED TV, výroba probíhá v Indii
, , aktualita
Xiaomi představilo novou Mi QLED TV 4K 55, která podporuje Dolby Vision a HDR10+. Ve výbavě nalezneme také Android TV 10 a 30W reproduktory. Naneštěstí ovšem bude novinka dostupná pouze v Indii.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi se může pochlubit docela rozsáhlou nabídkou televizorů, ve které nalezneme i QLED TV. Na čínském trhu výrobce vloni představil modely Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro, ale nyní přidává také svůj první televizor s kvantovými tečkami pro Indii. Prozatím nebylo oznámeno, zda se novinka dostane také na mezinárodní trhy, ale spíše se to zdá nepravděpodobné. Xiaomi totiž bude televizi vyrábět (nebo přesněji kompletovat) v indické továrně. Označení „Made in India“ nesou i další modely od Xiaomi, které jsou dostupné v tamních obchodech. Čínská značka patří k nejúspěšnějším na indickém trhu s televizory. Tento měsíc oznámila překonání 5 milionů prodaných kusů, a to za necelé tři roky od uvedení prvního modelu Mi TV 4 v únoru 2018.
 
 
Zpět k nejnovějšímu přírůstku, který dostal název Xiaomi Mi QLED TV 4K 55. Z něho se dozvídáme, že televizor používá 55palcový panel s technologií Quantum Dot a rozlišením 4K. Novinka je připravena všechny běžné formáty vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision, HDR10+, HDR10 a HLG. Všimnout si můžete velmi tenkých rámečků, které jsou navíc z kovu. Stejný materiál používá také stojan, případně lze televizor uchytit na stěnu. Panel pokrývá 100 % barevného gamutu NTSC a 95 % DCI-P3. Xiaomi vylepšuje obraz pomocí vlastní technologie Vivid Picture Engine, vyhlazování pohybu má potom na starosti technologie RealityFlow (MEMC).
 
 
Mi QLED TV používá Android TV, stejně jako jiné televizory této značky mimo Čínu. Konkrétně se jedná o operační systém ve verzi 10, který navíc výrobce doplní o rozhraní PatchWall. Software je poháněn procesorem MediaTek MT9611 spolu s 2GB RAM a 32GB vnitřním úložištěm. K dispozici je celá řada konektorů včetně trojice HDMI 2.1, nechybí ani podpora Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0. Systém šesti reproduktorů, který zahrnuje čtyři širokopásmové a dva výškové měniče, zajistí celkový výkon 30 W. Televizor vstupuje na indický trh s cenovkou 55 tisíc rupií, která odpovídá asi 16 tisíc korunám bez daně.
 
Zdroj: Gizmichina.com (1, 2), Indianexpress.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik