Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Xiaomi představilo Mi Box Mini a je opravdu mini

, , aktualita
Xiaomi představilo Mi Box Mini a je opravdu mini
Čínský výrobce pokračuje v mohutné expanzi na trh s elektronikou a kromě telefonů se tentokrát zaměřil také na multimédia. Jeho Mi Box Mini vypadá jako nadějný adept ke každé televizi a navíc stojí v přepočtu pouhých 800 Kč!
Xiaomi představilo Mi Box Mini a je opravdu mini
Xiaomi má pověst výrobce s až neuvěřitelně dobrým poměrem cena/výkon a ani tentokrát nehodlá udělat výjimku. Připravilo totiž multimediální krabičku s cenovkou, kterou budou konkurenti jen těžko dohánět. V domovské Číně se bude prodávat za 199 jüanů, což je při současném kurzu pouhých 777 Kč. Za podobnou cenu často nekoupíte ani desku s ARM procesorem.





Xiaomi vám za tuto částku dodá nejen přehrávač, ale také Bluetooth ovladač a 1,5m HDMI kabel. Jsem zvědav, jak na tuto nabídku zareaguje konkurence.





Nicméně nyní už k přehrávači, který pohání 4jádro Cortex-A7 na frekvenci 1,3 GHz a grafická karta Mali-450, navíc zde máme hardwarovou podporu H.265 videa, Dolby a DTS. Operační paměť s kapacitou 1 GB DDR3 je na dnešní poměry spíš průměrná a stejně tak interní flashdisk s pouhými 4 GB místa. Vše ostatní bude nutné do Mi Box Mini dostat vzduchem, přičemž se nabízí Bluetooth 4.0, nebo dvoupásmové Wi-Fi.





Posledním esem v rukávu jsou rozměry přístroje, které jen stěží překročí velikost lidské dlaně. Z fotografií je navíc patrné, že napájecí zdroj je již integrován v těle a Mi Box Mini tak pouze zasunete do zásuvky. Bohužel v Evropě bude nutné použít patřičnou redukci.





Xiaomi Mi Box Mini zatím nemá určené datum prodeje a stejně tak se vzhledem k napájení zřejmě nepočítá s mimo asijskými trhy, nicméně i tak věřím, že si tato nevšední koncepce najde své zákazníky i u nás.

Zdroj: Xiaomi