Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi Mi TV Master 77 OLED: velká televize s 8,2mm tloušťkou

15.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Další novinkou na trhu s chytrými televizemi společnosti Xiaomi je Mi TV Master 77 OLED. Tato velká OLED TV se může pochlubit extrémně malou tloušťkou na úrovni mobilních telefonů. Má totiž jen 8,2 milimetru.
Xiaomi v posledních dnes představilo několik nových televizí. Do low-endu putovala Mi LED TV 4C, naopak do trochu vyšších tříd zamířil OLED model Mi TV 6. Ještě výše putuje další novinka, Mi TV Master 77 OLED. Ta má velkou 77" úhlopříčku (196 cm), pochlubit se pak může 10bitovými barvami a vysokou barevnou přesností (Delta E<1,5). Rozumí si i s barevnými prostory BT709, DCI-P3 (98,5 %) a Adobe RGB. Jas dosahuje 1000 nitů a kontrast může být až 1,5 milionu k jedné. Podporováno je HDR10+, Dolby Vision a Dolby Vision IQ.
 
Xiaomi Mi TV Master 77 OLED
 
Zajímavostí je extrémně malá tloušťka televize, pouhých 8,2 mm. To je na úrovni moderních mobilních telefonů. Připojení kabelů je tak řešeno pomocí speciálního modulu. Najdeme zde technologii Ultra Wide Band (UWB) pro připojení zařízení podporujících UWB a nechybí ani NFC. Díky tomu se bezdrátovým ovladačem může stát i mobilní telefon. Pokud jde o zvuk, máme zde 9 reproduktorů od Harman Kardon s výkonem 70 W a certifikací IMAX Enhanced.
 
Mi TV Master 77 OLED má 4jádrový procesor s jádry Cortex-A73, GPU Mali-G52 MC2 a 64GB úložiště. K dispozici jsou dále rozhraní Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, tři porty HDMI 2.1, dva USB a několik dalších. Cena byla stanovena 19999 juanů (přepočtem kurzu 66500 Kč). Zatím není jasné, kdy (a zda vůbec) se podívá za hranice Číny.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.