www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi Mi TV 2S: zatraceně levné 4K

Xiaomi Mi TV 2S: zatraceně levné 4K
, , aktualita
Vyrobit levné 4K už výrobci umí, ale skloubit moderní technologickou výbavu a přitom nízkou cenu, umí už jen Xiaomi. Jeho nová generace Mi TV totiž opět přináší prakticky nejlepší parametry a konkurenti tak mají co dohánět.
K oblíbeným
reklama
Není to tak dávno, co byla 4K technologie velkou novinkou a nové modely stály daleko přes 100 000 Kč. Pro výrobce se jednalo o cosi exkluzivního, prémiového a prvním majitelům bylo potřeba řádně provětrat peněženky. Xiaomi sice přichází výrazně později, ale jeho model je cenově mnohem dostupnější.

Přitom výbava není vůbec špatná a neoslní snad jen ty nejnáročnější zákazníky. Začněme u obrazovky s úhlopříčkou 48“ rozlišením 4K a zbrusu novým LED podsvícením. Xiaomi poprvé ve velkém nasazuje novou generaci LED KSF a díky tomu dokáže Mi TV 2S zobrazit širší paletu barev, až o 18% oproti konkurenci. Slibována je taktéž eliminace prosvítání po okrajích obrazovky.

Veškerá výpočetní elektronika je zřejmě bohužel umístěna v těle televizoru a jen velmi těžko se bude měnit. Xiaomi vsadilo na čipset MStar, který v Evropě často nevídáme, nicméně nabízí poměrně zajímavé parametry. Pouzdro obsahuje 4jádra Cortex-A17 a Mali T760MP4, těšit se tak můžeme na 4K při 60 Hz, akceleraci H.265 a jeden z nejvyšších výkonů v dané cenové hladině.

Nešetřilo se ani v dalších oblastech, takže zde máme Bluetooth 4.0 BLE či 802.11ac. Lze očekávat i o něco kvalitnější reprodukci zvuku, neboť přímo od Xiaomi lze přikoupit externí reproduktory v edici Theatre Edition. Důležitým parametrem je i software, přičemž vše je postaveno na Androidu 5.0.

Obrazovka je zasazena do hliníkového rámu v pěti barevných variantách. Xioami se chlubí tloušťkou pouhých 9,9 mm, ale důležitost tohoto parametru je poněkud diskutabilní. Xiaomi Mi TV 2S vyrazí do prodeje 28. července za 2999 RMB (cca 12 000 Kč) a verze s externími reproduktory vyjde na 3999 RMB (cca 16 000 Kč). Evropský obchod Xiaomi ji prozatím v nabídce nemá.

Zdroj: Xiaomi
Nejnovější články
Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020 Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020
Film ve spojitosti se Star Wars to poslední dobou neměly lehké, jejich úspěch v kinech nebyl tak drtivý, jak si Disney přálo. Přesto na ságu nezanevře a potvrdilo, že se můžeme těšit na seriál Obi-Wan Kenobi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight
Do seznamu připravovaných seriálů od Marvelu (Disney) se dostaly i dvě novinky. Kevin Feige totiž prozradil, že se chystá ženská verze Hulk v seriálu She-Hulk a pak schizofrenní hrdina Moon Knight.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala