Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?

13.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
O televizorech Xiaomi píšeme v našem magazínu docela často, protože vás toto téma zajímá. A to i přesto, že se neprodávají na evropských trzích. Naopak o soundbaru, který Xiaomi pro své televizory nabízí, se tolik nemluví. Ani on se sice neprodává v českých obchodech, ale jeho případné objednání z Číny nepředstavuje takový problém. Xiaomi Mi Soundbar není na trhu žádnou novinkou, představen byl více než před rokem. Vzhledem ke svým vlastnostem a zajímavé ceně si přesto zaslouží naši pozornost. A začít můžeme u designu, který se výrobci dost povedl. Vsadil na minimalistické, jemně zaoblené tělo ve světle šedé barvě, které doplňuje tkanina zakrývající reproduktory. Zařízení měří 830 x 87 x 72 mm a váží necelé 2 kg. Kromě umístění na stůl lze soundbar připevnit na stěnu pod televizor, v základním balení se nachází potřebný instalační materiál. Prvotní nastavení soundbaru a připojení k televizoru by podle výrobce nemělo zabrat déle než 30 sekund.
 
 
Xiaomi Mi Soundbar používá osm reproduktorů s frekvenčním rozsahem 50 Hz až 25 000 Hz, které jsou symetricky rozmístěny. Konkrétně se jedná o dvojici 20mm výškových měničů (tweeterů), dvojici 2,5palcových wooferů pokrývajících širší zvukové spektrum a čtveřici pasivních radiátorů, které se starají o basovou složku. Podle výrobce je soundbar vhodný pro ozvučení při sledování filmů, hraní her i poslechu hudby. O konektivitu se stará několik konektorů, které umožňují připojení k téměř jakémukoliv televizoru bez ohledu na stáří. Uživatel může využít optický vstup, koaxiální vstup, 3,5mm audio jack nebo tradiční RCA. Nechybí ovšem ani Bluetooth 4.2 LE, které umožňuje bezdrátové připojení k televizorům i snadné přehrávání hudby z mobilních zařízení, jako jsou smartphony, tablety nebo notebooky.
 
 
Všechny funkce ovšem obstarává samotné zařízení, soundbar funguje pouze jako zvukový výstup. Žádné aplikace pro streamování hudby přímo z internetu tedy nenabízí. Na integrovaném ovládacím panelu lze upravovat hlasitost nebo přepínat mezi zdroji. Xiaomi Mi Soundbar se oficálně prodává pouze v Číně a Indii, tedy na trzích, kde společnost prodává i své televizory. Případní zájemci ovšem mohou tuto zvukovou lištu objednat z čínských e-shopů jako Gearbest nebo Aliexpress. Cena se pohybuje okolo 80 až 90 dolarů, v přepočtu skoro dvou tisíc korun. Doprava je často zdarma, ale navíc musí zákazník počítat s případným doplácením DPH. Vzhledem k tomu, jaká doba uplynula od představení první generace, by Xiaomi brzy mohlo představit nový model soundbaru.
 
Zdroj: Mi.com