Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino

Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino
, , aktualita
Na Indiegogo byl úspěšný projekt multifunkčního projektoru s Androidem, který zvládne vytvořit 300“ obraz ve Full HD rozlišení a chlubí se integrovanými stereo reproduktory Harman Kardon. Jedná se tak o ideální řešení do obýváku.reklama
Autoři tohoto projektu si dali za cíl vytvořit jediné zařízení, které má nahradit celou sadu pro domácí kino. Xgimi H1 je především projektorem, ale zároveň nahradí multimediální centrum a sadu reproduktorů. V obývacím pokoji či ložnici proto zabere jen minimum místa. Také není nutné řešit změť kabelů, stačí jeden pro připojení k elektrické síti. Zařízení má v neposlední řadě poměrně elegantní design a hmotnost něco málo přes 2 kg, takže v případě potřeby není problém jej někam přenést. LED projektor vytváří až 300“ obraz o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), k dispozici je navíc vertikální i horizontální korekce. Životnost světelného zdroje je odhadována na 30 tisíc hodin.

Xgimi H1 je vybaveno upravenou verzí operačního systému Android a je možné jej ovládat pomocí přiloženého dálkového ovladače (s kurzorem) nebo pomocí aplikace pro smartphony. Nechybí samozřejmě možnost zrcadlení obrazu z počítače či mobilního telefonu, případně pouze poslech hudby z dvojice 45mm stereo reproduktorů od světoznámé společnosti Harman Kardon. Na webu Indiegogo bylo možné projektor předobjednat za 699 dolarů, v přepočtu 17 900 Kč bez DPH. Cena na běžném trhu potom bude vyšší. Zatím si autoři nemohou stěžovat na nezájem, požadovaný cíl se podařilo nejen rychle splnit, ale také mnohonásobně překonat.

Zdroj: Indiegogo.com
Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala