Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino

Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino
, , aktualita
Na Indiegogo byl úspěšný projekt multifunkčního projektoru s Androidem, který zvládne vytvořit 300“ obraz ve Full HD rozlišení a chlubí se integrovanými stereo reproduktory Harman Kardon. Jedná se tak o ideální řešení do obýváku.reklama
Autoři tohoto projektu si dali za cíl vytvořit jediné zařízení, které má nahradit celou sadu pro domácí kino. Xgimi H1 je především projektorem, ale zároveň nahradí multimediální centrum a sadu reproduktorů. V obývacím pokoji či ložnici proto zabere jen minimum místa. Také není nutné řešit změť kabelů, stačí jeden pro připojení k elektrické síti. Zařízení má v neposlední řadě poměrně elegantní design a hmotnost něco málo přes 2 kg, takže v případě potřeby není problém jej někam přenést. LED projektor vytváří až 300“ obraz o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), k dispozici je navíc vertikální i horizontální korekce. Životnost světelného zdroje je odhadována na 30 tisíc hodin.

Xgimi H1 je vybaveno upravenou verzí operačního systému Android a je možné jej ovládat pomocí přiloženého dálkového ovladače (s kurzorem) nebo pomocí aplikace pro smartphony. Nechybí samozřejmě možnost zrcadlení obrazu z počítače či mobilního telefonu, případně pouze poslech hudby z dvojice 45mm stereo reproduktorů od světoznámé společnosti Harman Kardon. Na webu Indiegogo bylo možné projektor předobjednat za 699 dolarů, v přepočtu 17 900 Kč bez DPH. Cena na běžném trhu potom bude vyšší. Zatím si autoři nemohou stěžovat na nezájem, požadovaný cíl se podařilo nejen rychle splnit, ale také mnohonásobně překonat.

Zdroj: Indiegogo.com
Nejnovější články
Raspberry Pi 3: obhájce trůnu? Raspberry Pi 3: obhájce trůnu?
Miniaturní malinový počítač byl původně určen spíše vývojářům, ale všestrannost druhé generace jej vystřelila na trůn mezi nejlevnějšími multimediálními centry. Udrží žezlo i následovník Raspberry Pi 3?
25.7.2017,  recenze, Jakub Doležal,  5 komentářů
LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K LG A7: dostupnější OLED TV bez 4K
LG rozšířilo svou letošní nabídku OLED TV o zatím cenově nejdostupnější model. Snížení ceny si ovšem vyžádalo řadu ústupků, televizor tak postrádá například podporu 4K Ultra HD rozlišení nebo HDR.
15.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
YouTube přestal fungovat na starších Smart TV YouTube přestal fungovat na starších Smart TV
Google ukončil podporu aplikace YouTube na chytrých televizorech z roku 2012 a starších. Důvodem je přechod z technologie Flash na HTML5. Uživatelům dotčených modelů společnost doporučuje dokoupit Chromecast či podobné zařízení.
14.7.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru Samsung Cinema LED, kina dostanou gigantické LED TV místo projektoru
Projektory jsou součástí kin už hodně přes 100 let a teprve ve 21. století se dočkají náhrady. Samsung totiž prezentoval Cinema LED, obrovský LED displej, který by v kinech měl nahradit tradiční projektor a plátno.
14.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem Xiaomi uvedlo Mi Laser Projector se 150" obrazem
Čínská společnost Xiaomi uvedla levný laserový short-throw projektor Mi Laser Projector. Umí zobrazit až 150" úhlopříčku, tedy zhruba 3,8 metru. Kdo má nedostatek místa, může projektor umístit pouhých 5 centimetrů od zdi.
1.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala