Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xgimi H1: jedno zařízení vytvoří malé domácí kino

14.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na Indiegogo byl úspěšný projekt multifunkčního projektoru s Androidem, který zvládne vytvořit 300“ obraz ve Full HD rozlišení a chlubí se integrovanými stereo reproduktory Harman Kardon. Jedná se tak o ideální řešení do obýváku.
Autoři tohoto projektu si dali za cíl vytvořit jediné zařízení, které má nahradit celou sadu pro domácí kino. Xgimi H1 je především projektorem, ale zároveň nahradí multimediální centrum a sadu reproduktorů. V obývacím pokoji či ložnici proto zabere jen minimum místa. Také není nutné řešit změť kabelů, stačí jeden pro připojení k elektrické síti. Zařízení má v neposlední řadě poměrně elegantní design a hmotnost něco málo přes 2 kg, takže v případě potřeby není problém jej někam přenést. LED projektor vytváří až 300“ obraz o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), k dispozici je navíc vertikální i horizontální korekce. Životnost světelného zdroje je odhadována na 30 tisíc hodin.

Xgimi H1 je vybaveno upravenou verzí operačního systému Android a je možné jej ovládat pomocí přiloženého dálkového ovladače (s kurzorem) nebo pomocí aplikace pro smartphony. Nechybí samozřejmě možnost zrcadlení obrazu z počítače či mobilního telefonu, případně pouze poslech hudby z dvojice 45mm stereo reproduktorů od světoznámé společnosti Harman Kardon. Na webu Indiegogo bylo možné projektor předobjednat za 699 dolarů, v přepočtu 17 900 Kč bez DPH. Cena na běžném trhu potom bude vyšší. Zatím si autoři nemohou stěžovat na nezájem, požadovaný cíl se podařilo nejen rychle splnit, ale také mnohonásobně překonat.

Zdroj: Indiegogo.com