Xbox One má potíže s evropskou TV normou

Xbox One má potíže s evropskou TV normou
, , aktualita
Nově vydané herní konzole Microsoftu nezvládá zobrazovat TV signál s frekvencí 50 Hz, který je evropským standardem včetně Česka. Xbox One je přitom prezentován i jako multimediální centrum s širokou podporou TV funkcí. O potížích referuje deník Guardian.
K oblíbeným
reklama
Xbox One je přizpůsoben americkému standardu 60 Hz (60 půlsnímků za sekundu) a neumožňuje jinou volbu. Obrazový signál distribuovaný v 50 Hz normě je tak sice viditelný, ale značně degradovaný chvěním. Největší problémy nastávají při zobrazování textu a záběrů obsahujících rychlé švenky a časté přejíždění kamery zleva doprava (panorama), například u sportovních přenosů. Britští zákazníci označují výsledek jako "nekoukatelný".

Navíc průvodce televizními programy, funkce označovaná jako OneGuide, je kompatibilní pouze s poskytovateli televizního obsahu v USA. Úzké spojení nové konzole s televizí, které má být jednou z jejích důležitých funkcionalit, je tak prozatím omezeno pouze na americký trh.

"Doby, kdy jste museli přepínat vstupy, když jste se chtěli podívat na televizi nebo na film, jsou dávno pryč," můžeme se dočíst na českých stránkách Xboxu. Ve skutečnosti to bude složitější. Někteří diskutéři srovnávají situaci s uvedením systému Kinect, který je podle nich přizpůsobený pro velké prostory amerických obývacích pokojů a v malých místnostech nefunguje optimálně. Důvodem má být primární orientace Microsoftu na amerických trh a určité opomíjení UK, potažmo celé Evropy.

Britský portál HDTV Test zveřejnil postup, jímž lze s využitím HDMI portu konzole problém obejít, jde však pouze o dočasné řešení, ovlivňuje totiž i zobrazení her, které pak vypadají nepřirozeně. Přepnout Xbox zpět do výchozího nastavení je poté poměrně zdlouhavé.

Update: Podle aktuálního zjištění serveru HDTV Test nepřehrává Xbox One přepisovatelné Blu-Ray disky kvůli nastavení DRM.

Zdroj: The Guardian, HDTV Test
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik