Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xbox Game Pass bez konzole Xbox nyní na Smart TV od Samsungu

13.6.2022, Milan Šurkala, aktualita
Xbox Game Pass bez konzole Xbox nyní na Smart TV od Samsungu
Pokud budete chtít hrát hry na Xbox, díky cloudovému systému na to nepotřebuje tuto herní konzoli a postačí Vám chytrá televize od Samsungu. Microsoft totiž spolu se Samsungem nově umožňuje hrát cloudové hry s Xbox Game Pass na Smart TV této společnosti.
Microsoft chce přinést svůj cloudový systém s předplatným Xbox Game Pass většímu množství hráčů, a tak nyní umožňuje přinést hraní přes cloud na chytré televize společnosti Samsung. Ve spolupráci s touto firmou přinesl hry z Xboxu už na chytré telefony Galaxy, nyní jsou na řadě televize a konkrétně půjde o televize ve 27 vybraných různých zemích. Aplikace bude pro televize dostupná od 30. června.
 
Xbox Game Pass
 
Hráči takto budou mít přístup k více než 100 hrám včetně titulů Xbox Game Studios v den vydání těchto her. V nabídce bude mimo jiné i Fortnite, který si dlouhou dobu hledal svou cestu zpět na platformu iOS a Android. Hraní bude fungovat bez herní konzole, stačí jen spustit aplikaci ze Samsung Gaming Hub, přihlásit se k účtu Microsoft a připojit kompatibilní ovladač přes Bluetooth. Využít lze např. Xbox Wireless Controller, Xbox Adaptive Controller, Elite Series 2 Controller nebo DualSense. Pochopitelně budete potřebovat zaplacený Xbox Game Pass.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.