WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos

WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos
, , aktualita
Standard pro bezdrátový přenos zvuku z televizoru do reproduktorů, který nabízí organizace WiSA, se dočká významného vylepšení. Nově bude podporovat také prostorový zvuk Dolby Atmos. Na stávající zařízení dorazí formou aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Jako WiSA Ready a WiSA Certified jsou označovány produkty podporující standard od Wireless Speaker and Audio Association, zkráceně WiSA. Umožňuje bezdrátový přenos z televizoru či jiného přehrávače (např. herní konzole) se speciálním USB vysílačem do kompatibilních reproduktorů. Tento týden bylo oznámeno rozšíření funkcí, které tento standard může zatraktivnit mezi uživateli. WiSA totiž začne podporovat bezdrátový přenos zvuku ve formátu Dolby Atmos. Dosud nebyl podporován žádný obdobný formát trojrozměrného prostorového zvuku.
 
 

I na stávající zařízení prostřednictvím updatu


Uživatelé budou mít možnost přiřadit reproduktory s certifikací WiSA jako přední, zadní nebo boční výškové kanály. Funkce se objeví v nejnovějším firmwaru pro vysílače a reproduktory, který vyjde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Týkat se bude nejen nových modelů, ale také již stávajících. Pokud tedy již doma máte vysílač WiSA nebo kompatibilní reproduktory, můžete během následujících měsíců očekávat aktualizaci firmwaru.
 
 
„Jsme velmi nadšeni, že můžeme našim televizním a vysílacím partnerům nabídnout možnost bezdrátového odesílání obsahu ve formátu Atmos do reproduktorů s certifikací WiSA a také umožnit reproduktorům od našich členů vylepšit jejich bezdrátový sortiment zvuku pomocí řešení Atmos,“ řekl Tony Ostrom, prezident asociace WiSA. „Přidáním této možnosti odpovídáme na žádosti, které jsme obdrželi od členů WiSA i od zákazníků. Těšíme se, až uvidíme produkty WiSA Ready a WiSA Certified v provozu, což dramaticky zjednoduší proces vytváření pohlcujících 3D zvukových zážitků v domácnosti.“
 
Standard WiSA umožňuje připojit i větší počet reproduktorů, přičemž díky bezdrátovému přenosu zvuku pomáhá eliminovat počet potřebných kabelů. Ke členům asociace, kteří mají ve své nabídce kompatibilní produkty, patří LG, TCL, Bang & Olufsen, Microsoft Xbox, Harman Kardon a Sound United sdružující značky jako Denon, Marantz či Polk Audio.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik