WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos

WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos
, , aktualita
Standard pro bezdrátový přenos zvuku z televizoru do reproduktorů, který nabízí organizace WiSA, se dočká významného vylepšení. Nově bude podporovat také prostorový zvuk Dolby Atmos. Na stávající zařízení dorazí formou aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Jako WiSA Ready a WiSA Certified jsou označovány produkty podporující standard od Wireless Speaker and Audio Association, zkráceně WiSA. Umožňuje bezdrátový přenos z televizoru či jiného přehrávače (např. herní konzole) se speciálním USB vysílačem do kompatibilních reproduktorů. Tento týden bylo oznámeno rozšíření funkcí, které tento standard může zatraktivnit mezi uživateli. WiSA totiž začne podporovat bezdrátový přenos zvuku ve formátu Dolby Atmos. Dosud nebyl podporován žádný obdobný formát trojrozměrného prostorového zvuku.
 
 

I na stávající zařízení prostřednictvím updatu


Uživatelé budou mít možnost přiřadit reproduktory s certifikací WiSA jako přední, zadní nebo boční výškové kanály. Funkce se objeví v nejnovějším firmwaru pro vysílače a reproduktory, který vyjde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Týkat se bude nejen nových modelů, ale také již stávajících. Pokud tedy již doma máte vysílač WiSA nebo kompatibilní reproduktory, můžete během následujících měsíců očekávat aktualizaci firmwaru.
 
 
„Jsme velmi nadšeni, že můžeme našim televizním a vysílacím partnerům nabídnout možnost bezdrátového odesílání obsahu ve formátu Atmos do reproduktorů s certifikací WiSA a také umožnit reproduktorům od našich členů vylepšit jejich bezdrátový sortiment zvuku pomocí řešení Atmos,“ řekl Tony Ostrom, prezident asociace WiSA. „Přidáním této možnosti odpovídáme na žádosti, které jsme obdrželi od členů WiSA i od zákazníků. Těšíme se, až uvidíme produkty WiSA Ready a WiSA Certified v provozu, což dramaticky zjednoduší proces vytváření pohlcujících 3D zvukových zážitků v domácnosti.“
 
Standard WiSA umožňuje připojit i větší počet reproduktorů, přičemž díky bezdrátovému přenosu zvuku pomáhá eliminovat počet potřebných kabelů. Ke členům asociace, kteří mají ve své nabídce kompatibilní produkty, patří LG, TCL, Bang & Olufsen, Microsoft Xbox, Harman Kardon a Sound United sdružující značky jako Denon, Marantz či Polk Audio.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik