WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos

WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos
, , aktualita
Standard pro bezdrátový přenos zvuku z televizoru do reproduktorů, který nabízí organizace WiSA, se dočká významného vylepšení. Nově bude podporovat také prostorový zvuk Dolby Atmos. Na stávající zařízení dorazí formou aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Jako WiSA Ready a WiSA Certified jsou označovány produkty podporující standard od Wireless Speaker and Audio Association, zkráceně WiSA. Umožňuje bezdrátový přenos z televizoru či jiného přehrávače (např. herní konzole) se speciálním USB vysílačem do kompatibilních reproduktorů. Tento týden bylo oznámeno rozšíření funkcí, které tento standard může zatraktivnit mezi uživateli. WiSA totiž začne podporovat bezdrátový přenos zvuku ve formátu Dolby Atmos. Dosud nebyl podporován žádný obdobný formát trojrozměrného prostorového zvuku.
 
 

I na stávající zařízení prostřednictvím updatu


Uživatelé budou mít možnost přiřadit reproduktory s certifikací WiSA jako přední, zadní nebo boční výškové kanály. Funkce se objeví v nejnovějším firmwaru pro vysílače a reproduktory, který vyjde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Týkat se bude nejen nových modelů, ale také již stávajících. Pokud tedy již doma máte vysílač WiSA nebo kompatibilní reproduktory, můžete během následujících měsíců očekávat aktualizaci firmwaru.
 
 
„Jsme velmi nadšeni, že můžeme našim televizním a vysílacím partnerům nabídnout možnost bezdrátového odesílání obsahu ve formátu Atmos do reproduktorů s certifikací WiSA a také umožnit reproduktorům od našich členů vylepšit jejich bezdrátový sortiment zvuku pomocí řešení Atmos,“ řekl Tony Ostrom, prezident asociace WiSA. „Přidáním této možnosti odpovídáme na žádosti, které jsme obdrželi od členů WiSA i od zákazníků. Těšíme se, až uvidíme produkty WiSA Ready a WiSA Certified v provozu, což dramaticky zjednoduší proces vytváření pohlcujících 3D zvukových zážitků v domácnosti.“
 
Standard WiSA umožňuje připojit i větší počet reproduktorů, přičemž díky bezdrátovému přenosu zvuku pomáhá eliminovat počet potřebných kabelů. Ke členům asociace, kteří mají ve své nabídce kompatibilní produkty, patří LG, TCL, Bang & Olufsen, Microsoft Xbox, Harman Kardon a Sound United sdružující značky jako Denon, Marantz či Polk Audio.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik