WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos

WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos
, , aktualita
Standard pro bezdrátový přenos zvuku z televizoru do reproduktorů, který nabízí organizace WiSA, se dočká významného vylepšení. Nově bude podporovat také prostorový zvuk Dolby Atmos. Na stávající zařízení dorazí formou aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Jako WiSA Ready a WiSA Certified jsou označovány produkty podporující standard od Wireless Speaker and Audio Association, zkráceně WiSA. Umožňuje bezdrátový přenos z televizoru či jiného přehrávače (např. herní konzole) se speciálním USB vysílačem do kompatibilních reproduktorů. Tento týden bylo oznámeno rozšíření funkcí, které tento standard může zatraktivnit mezi uživateli. WiSA totiž začne podporovat bezdrátový přenos zvuku ve formátu Dolby Atmos. Dosud nebyl podporován žádný obdobný formát trojrozměrného prostorového zvuku.
 
 

I na stávající zařízení prostřednictvím updatu


Uživatelé budou mít možnost přiřadit reproduktory s certifikací WiSA jako přední, zadní nebo boční výškové kanály. Funkce se objeví v nejnovějším firmwaru pro vysílače a reproduktory, který vyjde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Týkat se bude nejen nových modelů, ale také již stávajících. Pokud tedy již doma máte vysílač WiSA nebo kompatibilní reproduktory, můžete během následujících měsíců očekávat aktualizaci firmwaru.
 
 
„Jsme velmi nadšeni, že můžeme našim televizním a vysílacím partnerům nabídnout možnost bezdrátového odesílání obsahu ve formátu Atmos do reproduktorů s certifikací WiSA a také umožnit reproduktorům od našich členů vylepšit jejich bezdrátový sortiment zvuku pomocí řešení Atmos,“ řekl Tony Ostrom, prezident asociace WiSA. „Přidáním této možnosti odpovídáme na žádosti, které jsme obdrželi od členů WiSA i od zákazníků. Těšíme se, až uvidíme produkty WiSA Ready a WiSA Certified v provozu, což dramaticky zjednoduší proces vytváření pohlcujících 3D zvukových zážitků v domácnosti.“
 
Standard WiSA umožňuje připojit i větší počet reproduktorů, přičemž díky bezdrátovému přenosu zvuku pomáhá eliminovat počet potřebných kabelů. Ke členům asociace, kteří mají ve své nabídce kompatibilní produkty, patří LG, TCL, Bang & Olufsen, Microsoft Xbox, Harman Kardon a Sound United sdružující značky jako Denon, Marantz či Polk Audio.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik