Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WiSA přidá podporu bezdrátového přenosu Dolby Atmos

12.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Standard pro bezdrátový přenos zvuku z televizoru do reproduktorů, který nabízí organizace WiSA, se dočká významného vylepšení. Nově bude podporovat také prostorový zvuk Dolby Atmos. Na stávající zařízení dorazí formou aktualizace.
Jako WiSA Ready a WiSA Certified jsou označovány produkty podporující standard od Wireless Speaker and Audio Association, zkráceně WiSA. Umožňuje bezdrátový přenos z televizoru či jiného přehrávače (např. herní konzole) se speciálním USB vysílačem do kompatibilních reproduktorů. Tento týden bylo oznámeno rozšíření funkcí, které tento standard může zatraktivnit mezi uživateli. WiSA totiž začne podporovat bezdrátový přenos zvuku ve formátu Dolby Atmos. Dosud nebyl podporován žádný obdobný formát trojrozměrného prostorového zvuku.
 
 

I na stávající zařízení prostřednictvím updatu


Uživatelé budou mít možnost přiřadit reproduktory s certifikací WiSA jako přední, zadní nebo boční výškové kanály. Funkce se objeví v nejnovějším firmwaru pro vysílače a reproduktory, který vyjde ve druhém čtvrtletí letošního roku. Týkat se bude nejen nových modelů, ale také již stávajících. Pokud tedy již doma máte vysílač WiSA nebo kompatibilní reproduktory, můžete během následujících měsíců očekávat aktualizaci firmwaru.
 
 
„Jsme velmi nadšeni, že můžeme našim televizním a vysílacím partnerům nabídnout možnost bezdrátového odesílání obsahu ve formátu Atmos do reproduktorů s certifikací WiSA a také umožnit reproduktorům od našich členů vylepšit jejich bezdrátový sortiment zvuku pomocí řešení Atmos,“ řekl Tony Ostrom, prezident asociace WiSA. „Přidáním této možnosti odpovídáme na žádosti, které jsme obdrželi od členů WiSA i od zákazníků. Těšíme se, až uvidíme produkty WiSA Ready a WiSA Certified v provozu, což dramaticky zjednoduší proces vytváření pohlcujících 3D zvukových zážitků v domácnosti.“
 
Standard WiSA umožňuje připojit i větší počet reproduktorů, přičemž díky bezdrátovému přenosu zvuku pomáhá eliminovat počet potřebných kabelů. Ke členům asociace, kteří mají ve své nabídce kompatibilní produkty, patří LG, TCL, Bang & Olufsen, Microsoft Xbox, Harman Kardon a Sound United sdružující značky jako Denon, Marantz či Polk Audio.