Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy

22.1.2014, Radek Jahoda, aktualita
Koncem roku 2013 AOL oznámil, že ukončí přehrávač WinAmp a také systém internetových rádií SHOUTcast. To vyvolalo spoustu negativních reakcí od uživatelů a také spoustu spekulací, že by mohl být celý systém koupen jinou společností.
Jednání prý probíhalo např. s firmou Microsoft, nakonec z toho sešlo a novým majitelem se stává Radionomy. Tato společnost provozuje síť internetových rádií a po převzetí SHOUTcast se prý dokonce stala největším poskytovatelem internetových rádií na světě, když bude provozovat cca 60 tisíc rádií, což je přibližně polovina všech rádií. Společnost sídlí v Belgii a tak se Winamp stěhuje z USA do Evropy. Podle neoficiálních informací celá transakce stála 5-10 miliónů dolarů a AOL získá také 12% akcií Radionomy. Součástí transakce je jen technologie, protože na obou produktech již nepracovali žádní interní pracovníci. Jen pro připomenutí - AOL koupil Winamp v roce 1999 od firmy Nullsoft za 80 miliónů dolarů. Zajímavé je také, že současný CEO a zároveň zakladatel Radionomy Alexandre Saboundjian byl dříve ve firmě Magic Phone, která se stala součástí Microsoftu, který byl neoficiálně také zájemcem.

Záměrem Radionomy je dále vyvíjet jak Winamp, tak ShoutCAST. "Chceme přepsat historii Winampu", říká k tomu Alexandre Saboundjian, "Myslíme, že budoucnost je skvělá, protože strategie nezahrnuje jen desktop, ale i mobilní přístroje a automobily." Připravuje se nová verze pro Android a iPhone s lepší podporou ShoutCAST. Jedním z investorů Radionomy je pak MusicMatic, který vyvíjí audio a video produkty pro e-shopy a web.

Zdroj: TechCrunch