Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy

Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy
, , aktualita
Koncem roku 2013 AOL oznámil, že ukončí přehrávač WinAmp a také systém internetových rádií SHOUTcast. To vyvolalo spoustu negativních reakcí od uživatelů a také spoustu spekulací, že by mohl být celý systém koupen jinou společností.
K oblíbeným
reklama
Jednání prý probíhalo např. s firmou Microsoft, nakonec z toho sešlo a novým majitelem se stává Radionomy. Tato společnost provozuje síť internetových rádií a po převzetí SHOUTcast se prý dokonce stala největším poskytovatelem internetových rádií na světě, když bude provozovat cca 60 tisíc rádií, což je přibližně polovina všech rádií. Společnost sídlí v Belgii a tak se Winamp stěhuje z USA do Evropy. Podle neoficiálních informací celá transakce stála 5-10 miliónů dolarů a AOL získá také 12% akcií Radionomy. Součástí transakce je jen technologie, protože na obou produktech již nepracovali žádní interní pracovníci. Jen pro připomenutí - AOL koupil Winamp v roce 1999 od firmy Nullsoft za 80 miliónů dolarů. Zajímavé je také, že současný CEO a zároveň zakladatel Radionomy Alexandre Saboundjian byl dříve ve firmě Magic Phone, která se stala součástí Microsoftu, který byl neoficiálně také zájemcem.

Záměrem Radionomy je dále vyvíjet jak Winamp, tak ShoutCAST. "Chceme přepsat historii Winampu", říká k tomu Alexandre Saboundjian, "Myslíme, že budoucnost je skvělá, protože strategie nezahrnuje jen desktop, ale i mobilní přístroje a automobily." Připravuje se nová verze pro Android a iPhone s lepší podporou ShoutCAST. Jedním z investorů Radionomy je pak MusicMatic, který vyvíjí audio a video produkty pro e-shopy a web.

Zdroj: TechCrunch
reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik