Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy

Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy
, , aktualita
Koncem roku 2013 AOL oznámil, že ukončí přehrávač WinAmp a také systém internetových rádií SHOUTcast. To vyvolalo spoustu negativních reakcí od uživatelů a také spoustu spekulací, že by mohl být celý systém koupen jinou společností.
K oblíbeným
reklama
Jednání prý probíhalo např. s firmou Microsoft, nakonec z toho sešlo a novým majitelem se stává Radionomy. Tato společnost provozuje síť internetových rádií a po převzetí SHOUTcast se prý dokonce stala největším poskytovatelem internetových rádií na světě, když bude provozovat cca 60 tisíc rádií, což je přibližně polovina všech rádií. Společnost sídlí v Belgii a tak se Winamp stěhuje z USA do Evropy. Podle neoficiálních informací celá transakce stála 5-10 miliónů dolarů a AOL získá také 12% akcií Radionomy. Součástí transakce je jen technologie, protože na obou produktech již nepracovali žádní interní pracovníci. Jen pro připomenutí - AOL koupil Winamp v roce 1999 od firmy Nullsoft za 80 miliónů dolarů. Zajímavé je také, že současný CEO a zároveň zakladatel Radionomy Alexandre Saboundjian byl dříve ve firmě Magic Phone, která se stala součástí Microsoftu, který byl neoficiálně také zájemcem.

Záměrem Radionomy je dále vyvíjet jak Winamp, tak ShoutCAST. "Chceme přepsat historii Winampu", říká k tomu Alexandre Saboundjian, "Myslíme, že budoucnost je skvělá, protože strategie nezahrnuje jen desktop, ale i mobilní přístroje a automobily." Připravuje se nová verze pro Android a iPhone s lepší podporou ShoutCAST. Jedním z investorů Radionomy je pak MusicMatic, který vyvíjí audio a video produkty pro e-shopy a web.

Zdroj: TechCrunch
reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala