Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD uvádí mediální centrum TV Live Hub

27.10.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Western Digital si pod označením TV Live Hub připravila nové multimediální centrum pro přehrávání filmů ve vysokém rozlišení a různých typů dokumentů. Podívejme se na to, co všechno nám WD u tohoto produktu nabídne.
Western Digital TV Live Hub už sám o sobě nabízí díky vlastnímu pevnému disku úložnou kapacitu 1 TB a může obsahovat i přehrávat/zobrazovat video, hudbu a fotografie. Podporuje rozlišení Full HD (1080p) na HD televizorech pomocí rozhraní HDMI 1.4 a poradí si mimo jiné s .mkv, .mp4 a .mov.Data na něj můžeme kopírovat z počítačů PC a Mac pomocí lokální sítě, z externích pevných disků a samozřejmě i z USB flash disků a jako zdroj mohou sloužit také fotoaparáty či videokamery. Pro tyto účely má zařízení připraveny dva porty USB. Dále mohou uživatelé přehrávat videosoubory z pevných disků v domácí síti se serverem DLNA/UPnP, jako je například nový WD My Book Live Home.Aplikace třetích stran také umožňují přehrávat obsah z WD TV Live Hub na přístrojích iPad, iPhone nebo chytrých telefonech s operačním systémem Android a zařízení pracuje také se sítí Facebook, kde je dovoleno nahrávat fotografie a videosoubory, sdílet svůj status, prohlížet svou zeď a získávat nejnovější zprávy pomocí domácího televizoru.

Co se týče práce s Internetem, pak můžeme využívat služeb YouTube i Flickr, získávat předpovědi počasí z AccuWeather.com a videopřehledy stanic CNN, NBC, MTV a ESPN na serveru MediaFly. Uživatelské rozhraní je přizpůsobitelné, takže můžeme měnit pozadí obrazovek a témata, nastavovat oblíbené položky a známkovat obsah. Pro zadávání textu je možn využít standardní i bezdrátovou klávesnici pro rozhraní USB.

K centru si můžeme dokoupit také adaptér pro připojení k Wi-Fi, ale již v základním balení je programovatelný dálkový ovladač. Doporučená maloobchodní cena WD TV Live Hub činí 230 euro.

Zdroj: TZ WD