WarnerMedia chce letos spustit vlastní streamovací službu

WarnerMedia chce letos spustit vlastní streamovací službu
, , aktualita
Americký gigant WarnerMedia hodlá letos spustit vlastní službu pro streamování videa, která by měla konkurovat například Netflixu. Nyní se na internet dostaly další informace včetně ceny a nabízeného obsahu.
K oblíbeným
reklama
Nabídku služeb pro streamování videa letos čeká výrazné rozšíření, k Netflixu, Amazonu, Hulu nebo HBO se totiž přidá několik nových hráčů. Kromě Disney+ a Apple TV+ bude v roce 2019 spuštěna také platforma od WarnerMedia, amerického konglomerátu působícího v mediálním a zábavním průmyslu. Tento plán společnost oznámila v loňském roce a nyní přinesl web The Wall Street Journal podrobnosti. Podle zdroje, který si pochopitelně přál získat v anonymitě, budou součástí služby filmy a seriály od divize Warner Bros nebo kabelových stanic HBO a Cinemax. Z části tedy půjde o stejný obsah, jaký najdeme v existujících platformách HBO Go a HBO Now.
 
 
Nová služba od WarnerMedia by měla být v režimu „beta“, patrně zahrnující nějaká omezení, spuštěna koncem letošního roku. Od března 2020 potom přejde do plného provozu. Šetřivé diváky ovšem příliš nepotěší svou cenovou politikou. Cena měsíčního předplatného by se totiž měla pohybovat mezi 16 a 17 dolary, tedy v přepočtu 360 až 385 Kč bez DPH. To je znatelně více, než stojí základní plán od Netflixu (na americkém trhu 13 dolarů po nedávném zdražení). Proti chystanému Disney+ potom půjde o více než dvojnásobnou cenu, neboť v případě této konkurence byla dříve oznámena cena 7 dolarů měsíčně.
 
WarnerMedia ovšem údajně chystá i řešení pro diváky, kteří nechtějí ani korunu. V průběhu roku 2020 by měla bát spuštěna verze s reklamami, která umožní bezplatné sledování obsahu. Plánován jsou prý také dodatečné balíčky, které umožní sledování přímých přenosů a sportovních utkání. O dalších podrobnostech, jako je kvalita nabízeného videa nebo seznam podporovaných platforem, se zdroj nezmiňuje. V každém případě začíná nabídka služeb pro streamování videa pořádně houstnout a zdá se, že každý mediální hráč chce mít svou vlastní platformu. Otázkou zůstává, zda bude divák z tohoto zahuštěného konkurenčního prostředí těžit, nebo to přinese spíše jen komplikace a povede k opětovnému rozšíření pirátství.
 
Konglomerát WarnerMedia koupila společnost AT&T, která za akvizici dokončenou v loňském roce utratila 81 miliard dolarů.
 
Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře