WarnerMedia chce letos spustit vlastní streamovací službu

WarnerMedia chce letos spustit vlastní streamovací službu
, , aktualita
Americký gigant WarnerMedia hodlá letos spustit vlastní službu pro streamování videa, která by měla konkurovat například Netflixu. Nyní se na internet dostaly další informace včetně ceny a nabízeného obsahu.
K oblíbeným
reklama
Nabídku služeb pro streamování videa letos čeká výrazné rozšíření, k Netflixu, Amazonu, Hulu nebo HBO se totiž přidá několik nových hráčů. Kromě Disney+ a Apple TV+ bude v roce 2019 spuštěna také platforma od WarnerMedia, amerického konglomerátu působícího v mediálním a zábavním průmyslu. Tento plán společnost oznámila v loňském roce a nyní přinesl web The Wall Street Journal podrobnosti. Podle zdroje, který si pochopitelně přál získat v anonymitě, budou součástí služby filmy a seriály od divize Warner Bros nebo kabelových stanic HBO a Cinemax. Z části tedy půjde o stejný obsah, jaký najdeme v existujících platformách HBO Go a HBO Now.
 
 
Nová služba od WarnerMedia by měla být v režimu „beta“, patrně zahrnující nějaká omezení, spuštěna koncem letošního roku. Od března 2020 potom přejde do plného provozu. Šetřivé diváky ovšem příliš nepotěší svou cenovou politikou. Cena měsíčního předplatného by se totiž měla pohybovat mezi 16 a 17 dolary, tedy v přepočtu 360 až 385 Kč bez DPH. To je znatelně více, než stojí základní plán od Netflixu (na americkém trhu 13 dolarů po nedávném zdražení). Proti chystanému Disney+ potom půjde o více než dvojnásobnou cenu, neboť v případě této konkurence byla dříve oznámena cena 7 dolarů měsíčně.
 
WarnerMedia ovšem údajně chystá i řešení pro diváky, kteří nechtějí ani korunu. V průběhu roku 2020 by měla bát spuštěna verze s reklamami, která umožní bezplatné sledování obsahu. Plánován jsou prý také dodatečné balíčky, které umožní sledování přímých přenosů a sportovních utkání. O dalších podrobnostech, jako je kvalita nabízeného videa nebo seznam podporovaných platforem, se zdroj nezmiňuje. V každém případě začíná nabídka služeb pro streamování videa pořádně houstnout a zdá se, že každý mediální hráč chce mít svou vlastní platformu. Otázkou zůstává, zda bude divák z tohoto zahuštěného konkurenčního prostředí těžit, nebo to přinese spíše jen komplikace a povede k opětovnému rozšíření pirátství.
 
Konglomerát WarnerMedia koupila společnost AT&T, která za akvizici dokončenou v loňském roce utratila 81 miliard dolarů.
 
Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik