WarnerMedia chce letos spustit vlastní streamovací službu

WarnerMedia chce letos spustit vlastní streamovací službu
, , aktualita
Americký gigant WarnerMedia hodlá letos spustit vlastní službu pro streamování videa, která by měla konkurovat například Netflixu. Nyní se na internet dostaly další informace včetně ceny a nabízeného obsahu.
K oblíbeným
reklama
Nabídku služeb pro streamování videa letos čeká výrazné rozšíření, k Netflixu, Amazonu, Hulu nebo HBO se totiž přidá několik nových hráčů. Kromě Disney+ a Apple TV+ bude v roce 2019 spuštěna také platforma od WarnerMedia, amerického konglomerátu působícího v mediálním a zábavním průmyslu. Tento plán společnost oznámila v loňském roce a nyní přinesl web The Wall Street Journal podrobnosti. Podle zdroje, který si pochopitelně přál získat v anonymitě, budou součástí služby filmy a seriály od divize Warner Bros nebo kabelových stanic HBO a Cinemax. Z části tedy půjde o stejný obsah, jaký najdeme v existujících platformách HBO Go a HBO Now.
 
 
Nová služba od WarnerMedia by měla být v režimu „beta“, patrně zahrnující nějaká omezení, spuštěna koncem letošního roku. Od března 2020 potom přejde do plného provozu. Šetřivé diváky ovšem příliš nepotěší svou cenovou politikou. Cena měsíčního předplatného by se totiž měla pohybovat mezi 16 a 17 dolary, tedy v přepočtu 360 až 385 Kč bez DPH. To je znatelně více, než stojí základní plán od Netflixu (na americkém trhu 13 dolarů po nedávném zdražení). Proti chystanému Disney+ potom půjde o více než dvojnásobnou cenu, neboť v případě této konkurence byla dříve oznámena cena 7 dolarů měsíčně.
 
WarnerMedia ovšem údajně chystá i řešení pro diváky, kteří nechtějí ani korunu. V průběhu roku 2020 by měla bát spuštěna verze s reklamami, která umožní bezplatné sledování obsahu. Plánován jsou prý také dodatečné balíčky, které umožní sledování přímých přenosů a sportovních utkání. O dalších podrobnostech, jako je kvalita nabízeného videa nebo seznam podporovaných platforem, se zdroj nezmiňuje. V každém případě začíná nabídka služeb pro streamování videa pořádně houstnout a zdá se, že každý mediální hráč chce mít svou vlastní platformu. Otázkou zůstává, zda bude divák z tohoto zahuštěného konkurenčního prostředí těžit, nebo to přinese spíše jen komplikace a povede k opětovnému rozšíření pirátství.
 
Konglomerát WarnerMedia koupila společnost AT&T, která za akvizici dokončenou v loňském roce utratila 81 miliard dolarů.
 
reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář