Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyšel nový PowerDVD 13

12.4.2013, Radek Jahoda, aktualita
Po několika vylepšeních dvanácté verze přichází CyberLink s již třináctou verzí oblíbeného softwarového přehrávače PowerDVD. Již to není je přehrávač DVD pro Widnows, ale mutliplatformní přehrávač všeho. Co je nového?
PowerDVD 13 přichází po verzích pro telefony a tablety Apple a Android i na tablet Microsoft Surface s Windows 8 (RT). Navíc umožňuje streamování obsahu mezi všemi propojenými zařízeními.

Jednou z novinek je funkce Video Beyond HD, které pomocí TrueTheater HD, která byla přítomna již v předchozích verzích, vylepšuje hrany, barvy a světlost obrazu u HD obsahu. Otázka je, zda to není nad záměr tvůrců videa, ale to necháme na posouzení našich čtenářů. Každopádně výrobce slibuje ještě lepší obraz, než je původní kvalita.

Vylepšení se dočkala také vnitřní architektura přehrávače, která vede k rychlejšímu startu aplikace. Spuštění přehrávání Blu-ray filmu tak má být až o 58% rychlejší než v předchozí verzi, ale při zapnutí BD-Live bypass. Přibyla i možnost přepnutí do mini-módu, který je vhodný např. pro přehrávání hudby.

Nová je také knihovna médií Movie Library, která je obohacena o informace z jiných zdrojů, např. náhledy a synopse. Stahovat je možné tyto informace i z komunitního serveru uživatelů PowerDVD MoovieLive.com.

Další vylepšení jsou uvnitř přehrávače, které zlepšují uživatelův komfort,, např. HighDPI mód pro zobrazení na displejích s jemným rozlišením, automatický refresh-rate pro TV, vylepšená kompatibilita DLNA, nový renderovací engine titulků nebo možnost drag-and-drop celých adresářů.

K dispozici jsou tři verze, rozdíly najdete např. zde:
PowerDVD 13 Ultra: US $99.95
PowerDVD 13 Pro: US $79.95 - bez podpory 3D a BD-Live
PowerDVD 13 Deluxe: US $54.95 - bez přehrávání Blu-ray disků

K dispozici jsou i upgrade z předchozích verzí, které začínají na $39.95.

Zdroj: CyberLink