Vyšel nový PowerDVD 13

Vyšel nový PowerDVD 13
, , aktualita
Po několika vylepšeních dvanácté verze přichází CyberLink s již třináctou verzí oblíbeného softwarového přehrávače PowerDVD. Již to není je přehrávač DVD pro Widnows, ale mutliplatformní přehrávač všeho. Co je nového?
K oblíbeným
reklama
PowerDVD 13 přichází po verzích pro telefony a tablety Apple a Android i na tablet Microsoft Surface s Windows 8 (RT). Navíc umožňuje streamování obsahu mezi všemi propojenými zařízeními.

Jednou z novinek je funkce Video Beyond HD, které pomocí TrueTheater HD, která byla přítomna již v předchozích verzích, vylepšuje hrany, barvy a světlost obrazu u HD obsahu. Otázka je, zda to není nad záměr tvůrců videa, ale to necháme na posouzení našich čtenářů. Každopádně výrobce slibuje ještě lepší obraz, než je původní kvalita.

Vylepšení se dočkala také vnitřní architektura přehrávače, která vede k rychlejšímu startu aplikace. Spuštění přehrávání Blu-ray filmu tak má být až o 58% rychlejší než v předchozí verzi, ale při zapnutí BD-Live bypass. Přibyla i možnost přepnutí do mini-módu, který je vhodný např. pro přehrávání hudby.

Nová je také knihovna médií Movie Library, která je obohacena o informace z jiných zdrojů, např. náhledy a synopse. Stahovat je možné tyto informace i z komunitního serveru uživatelů PowerDVD MoovieLive.com.

Další vylepšení jsou uvnitř přehrávače, které zlepšují uživatelův komfort,, např. HighDPI mód pro zobrazení na displejích s jemným rozlišením, automatický refresh-rate pro TV, vylepšená kompatibilita DLNA, nový renderovací engine titulků nebo možnost drag-and-drop celých adresářů.

K dispozici jsou tři verze, rozdíly najdete např. zde:
PowerDVD 13 Ultra: US $99.95
PowerDVD 13 Pro: US $79.95 - bez podpory 3D a BD-Live
PowerDVD 13 Deluxe: US $54.95 - bez přehrávání Blu-ray disků

K dispozici jsou i upgrade z předchozích verzí, které začínají na $39.95.

Zdroj: CyberLink
reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik