Vyšel nový FLAC 1.3

Vyšel nový FLAC 1.3
, , aktualita
FLAC se přestěhoval na Xiph.org k rodině jiných kodeků jako Vorbis nebo Theora a přichází po šesti letech s novou verzí 1.3.0. Ta nepřináší žádné zásadní novinky, ale přesto se na ně podívejme.
K oblíbeným
reklama
Uživatele asi bude nejvíce zajímat nová podpora pro kódování a dekódování z/do formátů RF64 a Sony Wave 64. Přibyla i možnost při kódování ponechat timestamp a přístupová práva k novému souboru jako u originálního souboru. Vylepšena a opravena byla i podpora u CD-DA cuesheets. Podpora pro --sector-align byla označena jako zastaralá (deprecated) a nemá se používat. Místo toho lze použít nástroj shntool. Také byl odstraněn plugin pro WinAmp, protože Nullsoft dodává svůj vlastní.

Hlavní změny se ale odehrály spíše z pohledu vývojářů. Nové API není přesně kompatibilní s tím předchozím, takže bude nutné upravit zdrojové kódy programů, které knihovnu libflac používají. K dispozici je návod, jak provést portování na novou verzi. Opraveny byly různé chyby při kompilaci, které mají souvislost s vývojovým prostředím (autotool, mingw, gcc atd.). Kompletní přehled změn můžete najít zde ,stahovat novou verzi můžete zde.

Zdroj: FLAC
reklama
Nejnovější články
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
I chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer i několik nových dokumentů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí
Funkce, kterou Netflix testoval od loňského roku, se nyní dostává ve větším měřítku mezi uživatele. Jedná se o možnost změny rychlosti přehrávání obsahu, která bude dostupná v aplikaci pro Android. Ne všichni jsou ovšem z novinky nadšeni…
Včera, aktualita, Jáchym Šlik