Vyšel nový FFmpeg 1.1

Vyšel nový FFmpeg 1.1
, , aktualita
Začátkem ledna vyšla nová verze open-source balíku kodeků a filtrů FFmpeg, který je používán ve velkém množství různých programů, jak v Linuxu, tak i ve Windows a OS X. Změny však nejsou pro většinu z nás tak důležité, jako u předchozích verzí.
K oblíbeným
reklama
FFmpeg dokáže kódovat i dekódovat velké množství formátů a to se stále rozšiřuje. Nyní přibyla podpora např. pro rovněž open-source zvukový kodek Opus, dále dokáže dekódovat zvuk ve formátu ADPCM IMA Dialogic a bezeztrátový TAK a video ve formátu Pinnacle TARGA CineWave YUV16, Silicon Graphics Motion Video a Drastic YCbCr. Dále přibyla možnost demuxování formátů Virtual concatenation, zvukového formátu TAK, DTS-HD, LVF, AVR, AST, BRSTM, PVF, IRCAm, Paris Audio File, VobSub, Silicon Graphics Movie, NIST Sphere a Megalux.

Vylepšena byla i podpora H.264 - má lepší dekódování AVC Intra, obsahuje vícevláknovou změnu rozlišení a formátu pixelů. Dále podporuje 24-bitový zvukový kodek FLAC a kódování zvuku do ALAC až do počtu kanálů 7.1. Nezapomeňme ani na podporu pro animovaný GIF.

Teď jen zbývá počkat, až se nová verze projeví i přímo v programech, které FFmpeg používají. Jsou mezi nimi např. MPlayer, VPlayer, Media Player Classic, MythTV, VLC, Blender, Blaze a mnoho mnoho dalších.

Zdroj: ffmpeg
reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik