Vyšel nový FFmpeg 1.1

Vyšel nový FFmpeg 1.1
, , aktualita
Začátkem ledna vyšla nová verze open-source balíku kodeků a filtrů FFmpeg, který je používán ve velkém množství různých programů, jak v Linuxu, tak i ve Windows a OS X. Změny však nejsou pro většinu z nás tak důležité, jako u předchozích verzí.
K oblíbeným
reklama
FFmpeg dokáže kódovat i dekódovat velké množství formátů a to se stále rozšiřuje. Nyní přibyla podpora např. pro rovněž open-source zvukový kodek Opus, dále dokáže dekódovat zvuk ve formátu ADPCM IMA Dialogic a bezeztrátový TAK a video ve formátu Pinnacle TARGA CineWave YUV16, Silicon Graphics Motion Video a Drastic YCbCr. Dále přibyla možnost demuxování formátů Virtual concatenation, zvukového formátu TAK, DTS-HD, LVF, AVR, AST, BRSTM, PVF, IRCAm, Paris Audio File, VobSub, Silicon Graphics Movie, NIST Sphere a Megalux.

Vylepšena byla i podpora H.264 - má lepší dekódování AVC Intra, obsahuje vícevláknovou změnu rozlišení a formátu pixelů. Dále podporuje 24-bitový zvukový kodek FLAC a kódování zvuku do ALAC až do počtu kanálů 7.1. Nezapomeňme ani na podporu pro animovaný GIF.

Teď jen zbývá počkat, až se nová verze projeví i přímo v programech, které FFmpeg používají. Jsou mezi nimi např. MPlayer, VPlayer, Media Player Classic, MythTV, VLC, Blender, Blaze a mnoho mnoho dalších.

Zdroj: ffmpeg
reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala