Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyšel nový FFmpeg 1.1

14.1.2013, Radek Jahoda, aktualita
Začátkem ledna vyšla nová verze open-source balíku kodeků a filtrů FFmpeg, který je používán ve velkém množství různých programů, jak v Linuxu, tak i ve Windows a OS X. Změny však nejsou pro většinu z nás tak důležité, jako u předchozích verzí.
FFmpeg dokáže kódovat i dekódovat velké množství formátů a to se stále rozšiřuje. Nyní přibyla podpora např. pro rovněž open-source zvukový kodek Opus, dále dokáže dekódovat zvuk ve formátu ADPCM IMA Dialogic a bezeztrátový TAK a video ve formátu Pinnacle TARGA CineWave YUV16, Silicon Graphics Motion Video a Drastic YCbCr. Dále přibyla možnost demuxování formátů Virtual concatenation, zvukového formátu TAK, DTS-HD, LVF, AVR, AST, BRSTM, PVF, IRCAm, Paris Audio File, VobSub, Silicon Graphics Movie, NIST Sphere a Megalux.

Vylepšena byla i podpora H.264 - má lepší dekódování AVC Intra, obsahuje vícevláknovou změnu rozlišení a formátu pixelů. Dále podporuje 24-bitový zvukový kodek FLAC a kódování zvuku do ALAC až do počtu kanálů 7.1. Nezapomeňme ani na podporu pro animovaný GIF.

Teď jen zbývá počkat, až se nová verze projeví i přímo v programech, které FFmpeg používají. Jsou mezi nimi např. MPlayer, VPlayer, Media Player Classic, MythTV, VLC, Blender, Blaze a mnoho mnoho dalších.

Zdroj: ffmpeg
reklama
reklama