Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výkonný Canon XEED WUX5000

6.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Canon si připravila nový projektor z řady XEED, jenž dostal označení WUX5000 a označuje jej za výkonný. To především díky vysokému světelnému toku 5000 lumenů a vedle toho budeme mít k dispozici i tři různé objektivy...
Canon tedy zařazuje do své nabídky projektor XEED WUX5000, který může být vybaven také šedým horním krytem RS-TC01. Nový model dosahuje světelného toku 5000 lumenů, který dokáže usměrnit pomocí třech volitelných objektivů. Prvním z nich je standardní zoomovací objektiv pro běžné použití, pak je tu teleobjektiv pro velké prostory a nakonec širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem vhodný pro zadní projekce. Všechny tyto objektivy pracují také s projektorem WUX4000.

Pomocí zmíněných objektivů může XEED WUX5000 promítat obraz o úhlopříčce 40 až 600 palců (tedy max. 15,2 metrů) a promítat na vzdálenost až 48,5 m. Díky vysokému jasu mu nemá vadit okolní světlo, přičemž barvy mají být přirozené a ve stejné intenzitě jako bílé světlo.

Obraz u projektoru tvoří panely LCOS poskytující rozlišení WUXGA, tedy 1920 x 1200, bez duhového efektu a pak tu je systém Canonu AISYS (Aspectual Illumination System), jenž se má postarat o maximalizaci výkonu daných panelů, vysoký jas, kontrast a vyrovnání barev. Díky tomu se má dle Canonu obraz projektoru XEED WUX5000 vyrovnat kalibrovaným monitorům s barevným prostorem sRGB.

Dále nám má novinka nabídnout jednoduché ovládání, možnost nastavení objektivu pomocí dálkového ovladače, obraz lze přizpůsobit v rozmezí 0,5 pixelu (vertikálně i horizontálně), což se bude hodit pro multiprojektorovou instalaci s překrytím obrazu a možnost instalace dovolují 360° projekci.

Canon XEED WUX5000 se dostane do prodeje v tomto čtvrtletí a v lékařské verzi s režimem DICOM Preset přijde později v tomto roce.

Zdroj: TZ Canon