Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vychází trailer k Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

21.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Za necelé dva týdny se na obrazovkách objeví nový Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts. Setkáme se v něm s mnoha herci, které známe z původní osmidílné série filmů o Harrym Potterovi.
Harry Potter je velkým fenoménem. Stal se jím především po natočení rozsáhlé 8dílné série filmů, který oslovil nejen čtenáře slavné série knih, ale i mnoho dalších lidí. Nyní je to už 20 let od doby, co byl natočen první díl, a streamovací služba HBO Max proto uvede nový díl Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts. Nepůjde však o film, sequel, ale o dokument, jakýsi "film o filmu" po 20 letech.
 
Harry Potter 20th Anniversary: Return To Hogwarts
 
Herci se tak vrátí na známá místa a zavzpomínají na natáčení filmů, některé scény i to, jak se vůbec dostali k natáčení. Setkáme se zde většinou mladých herců (Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Bonnie Wright, Tom Felton, James a Oliver Phelps, Matthew Lewis, Alfred Enoch a Evanna Lynch), vrátí se však i ti dospělí (např. Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Gary Oldman, Mark Williams a Robbie Coltrane). Dostane se také na režiséry a producenty. Možná překvapivá se může zdát absence samotné Rowlingové. Ta je ale v poslední době upadla v nemilost kvůli nekorektním názorům na transgender tématiku. Dokument se dostane na službu HBO Max 1. ledna 2022, takže se prozatím musíme spokojit s trailerem.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.