Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Všestranný ZyXEL NSA-210

26.2.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost ZyXEL Communications si připravila nové všestranné síťové úložiště NSA-210, které se může chlubit kapacitou až 2 TB, multimediální výbavou a rovněž certifikací DLNA 1.5. Nabízí toho ale mnohem více, takže se podívejme na jeho přednosti.
Díky podpoře DLNA tomu bude moci multimediální obsah streamovat na kompatibilní zařízení, což mohou být multimediální přehrávače, PDA, herní konzole apod.


Dále NSA-210 podporuje UPnP, FTP, má server iTunes a SqueezeCenter, díky čemuž se stává univerzálním úložištěm pro veškeré moderní přístroje a zařízení. Zastat může také úlohu počítače při stahování dat a k tomu se bude hodit podpora BitTorrent a eMule, stejně tak jako schopnost uploadovat fotografie či videa na Flickr a YouTube.

ZyXEL dále hovoří o energetické úspornosti, což dokládá nastavitelnými pravidly pro úsporné režimy, automatické zapínání a vypínání zařízení v uvedeném čase. Budeme moci také zálohovat obsah z paměťových zařízení pomocí portu USB (funguje i úro připojení tiskáren) a kondici disku si zkontrolujeme pomocí S.M.A.R.T. Pokud vám to snad nebude stačit, využijete třeba i druhý pevný disk zapojený k portu eSATA, na němž vytvoříte pomocí RAID 1 (zrcadlení) kopii prvního. Bezpečnost přes rozhraní Ethernet (1 Gbps) pak zajišťují třeba i šifrované protokoly HTTPS/FTPES.

ZyXEL NSA-210 je již v prodeji v síti distributorů produktů značky ZyXEL za doporučenou maloobchodní cenu 2132 Kč vč. DPH.

Zdroj: TZ ZyXEL