Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vodafone TV nabízí nový set-top box s hlasovým ovládáním a Wi-Fi

30.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Zákazníci Vodafone TV mohou nyní zvolit prémiový set-top box, který je o 50 Kč měsíčně dražší než základní model, ale nabídne hlasové povely v češtině, dálkový ovladač s Bluetooth nebo bezdrátové připojení k internetu.
Internetová televize od Vodafonu v těchto dnech slaví první narozeniny. Na český trh přinesla několik novinek, jako je integrace služby Netflix nebo videopůjčovna s filmy ve 4K. Tento týden byl přidán nový set-top box, který operátor označuje jako prémiový. V nabídce totiž zůstane také současný set-top box, jehož pronájem stojí 70 Kč měsíčně (tato částka je již zahrnuta v ceně tarifu). Za prémiový model si Vodafone každý měsíc účtuje 120 Kč, takže si ke standardní ceně tarifu přičtěte 50 Kč.
 
 
Nové zařízení přináší několik inovací. První z nich je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, takže není nutné využívat síťový kabel – to je ideální řešení pro případy, kdy není přípojka blízko televizoru. Další novinky se týkají hlavně dálkového ovladače, který sice na první pohled vypadá téměř totožně, ale ukrývá dvě zásadní změny. První z nich je technologie Bluetooth, která nahrazuje původní infraport. Díky tomu není nutné s ovladačem přímo na set-top box, který tak můžete ukrýt třeba do šuplíku nebo schovat za obrazovku televizoru.
 
Prémiový set-top box přináší také možnost hlasového ovládání Vodafone TV. Na ovladači najdete tlačítko se symbolem mikrofonu – po jeho stisknutí stačí říct hlasový povel v češtině. Operátor v tiskové zprávě uvádí některé příklady jako „Zastavit, Hlasitěji, Zesílit, Předchozí kanál, Přehraj od začátku, Přepni na ČT1, Přetoč o 5 minut vpřed“. Hlasem lze vyhledávat také pořady podle jejich názvu, případně zadat jméno herce a systém vám najde všechny pořady, ve kterých hraje.
 
Vodafone slibuje, že bude hlasové vyhledávání průběžně vylepšovat podle často zadávaných příkazů. Navíc by mělo rozpoznávání povelů dobře fungovat i v kombinaci s dětským hlasem, takže o tento inovativní způsob ovládání nepřijdou žádní členové domácnosti. Mikrofon je integrován přímo v ovladači, nikoliv na set-top boxu. Na svém místě zůstala tlačítka pro rychlé spuštění aplikací Netflix, Amazon Prime Video a HBO GO. Připomeňme, že je stále dostupná akce 3 měsíce Netflixu zdarma pro nové zákazníky Vodafone TV.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva