Vodafone TV nabízí nový set-top box s hlasovým ovládáním a Wi-Fi

Vodafone TV nabízí nový set-top box s hlasovým ovládáním a Wi-Fi
, , aktualita
Zákazníci Vodafone TV mohou nyní zvolit prémiový set-top box, který je o 50 Kč měsíčně dražší než základní model, ale nabídne hlasové povely v češtině, dálkový ovladač s Bluetooth nebo bezdrátové připojení k internetu.
K oblíbeným
reklama
Internetová televize od Vodafonu v těchto dnech slaví první narozeniny. Na český trh přinesla několik novinek, jako je integrace služby Netflix nebo videopůjčovna s filmy ve 4K. Tento týden byl přidán nový set-top box, který operátor označuje jako prémiový. V nabídce totiž zůstane také současný set-top box, jehož pronájem stojí 70 Kč měsíčně (tato částka je již zahrnuta v ceně tarifu). Za prémiový model si Vodafone každý měsíc účtuje 120 Kč, takže si ke standardní ceně tarifu přičtěte 50 Kč.
 
 
Nové zařízení přináší několik inovací. První z nich je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, takže není nutné využívat síťový kabel – to je ideální řešení pro případy, kdy není přípojka blízko televizoru. Další novinky se týkají hlavně dálkového ovladače, který sice na první pohled vypadá téměř totožně, ale ukrývá dvě zásadní změny. První z nich je technologie Bluetooth, která nahrazuje původní infraport. Díky tomu není nutné s ovladačem přímo na set-top box, který tak můžete ukrýt třeba do šuplíku nebo schovat za obrazovku televizoru.
 
Prémiový set-top box přináší také možnost hlasového ovládání Vodafone TV. Na ovladači najdete tlačítko se symbolem mikrofonu – po jeho stisknutí stačí říct hlasový povel v češtině. Operátor v tiskové zprávě uvádí některé příklady jako „Zastavit, Hlasitěji, Zesílit, Předchozí kanál, Přehraj od začátku, Přepni na ČT1, Přetoč o 5 minut vpřed“. Hlasem lze vyhledávat také pořady podle jejich názvu, případně zadat jméno herce a systém vám najde všechny pořady, ve kterých hraje.
 
Vodafone slibuje, že bude hlasové vyhledávání průběžně vylepšovat podle často zadávaných příkazů. Navíc by mělo rozpoznávání povelů dobře fungovat i v kombinaci s dětským hlasem, takže o tento inovativní způsob ovládání nepřijdou žádní členové domácnosti. Mikrofon je integrován přímo v ovladači, nikoliv na set-top boxu. Na svém místě zůstala tlačítka pro rychlé spuštění aplikací Netflix, Amazon Prime Video a HBO GO. Připomeňme, že je stále dostupná akce 3 měsíce Netflixu zdarma pro nové zákazníky Vodafone TV.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala