Vodafone TV nabízí nový set-top box s hlasovým ovládáním a Wi-Fi

Vodafone TV nabízí nový set-top box s hlasovým ovládáním a Wi-Fi
, , aktualita
Zákazníci Vodafone TV mohou nyní zvolit prémiový set-top box, který je o 50 Kč měsíčně dražší než základní model, ale nabídne hlasové povely v češtině, dálkový ovladač s Bluetooth nebo bezdrátové připojení k internetu.
K oblíbeným
reklama
Internetová televize od Vodafonu v těchto dnech slaví první narozeniny. Na český trh přinesla několik novinek, jako je integrace služby Netflix nebo videopůjčovna s filmy ve 4K. Tento týden byl přidán nový set-top box, který operátor označuje jako prémiový. V nabídce totiž zůstane také současný set-top box, jehož pronájem stojí 70 Kč měsíčně (tato částka je již zahrnuta v ceně tarifu). Za prémiový model si Vodafone každý měsíc účtuje 120 Kč, takže si ke standardní ceně tarifu přičtěte 50 Kč.
 
 
Nové zařízení přináší několik inovací. První z nich je možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi, takže není nutné využívat síťový kabel – to je ideální řešení pro případy, kdy není přípojka blízko televizoru. Další novinky se týkají hlavně dálkového ovladače, který sice na první pohled vypadá téměř totožně, ale ukrývá dvě zásadní změny. První z nich je technologie Bluetooth, která nahrazuje původní infraport. Díky tomu není nutné s ovladačem přímo na set-top box, který tak můžete ukrýt třeba do šuplíku nebo schovat za obrazovku televizoru.
 
Prémiový set-top box přináší také možnost hlasového ovládání Vodafone TV. Na ovladači najdete tlačítko se symbolem mikrofonu – po jeho stisknutí stačí říct hlasový povel v češtině. Operátor v tiskové zprávě uvádí některé příklady jako „Zastavit, Hlasitěji, Zesílit, Předchozí kanál, Přehraj od začátku, Přepni na ČT1, Přetoč o 5 minut vpřed“. Hlasem lze vyhledávat také pořady podle jejich názvu, případně zadat jméno herce a systém vám najde všechny pořady, ve kterých hraje.
 
Vodafone slibuje, že bude hlasové vyhledávání průběžně vylepšovat podle často zadávaných příkazů. Navíc by mělo rozpoznávání povelů dobře fungovat i v kombinaci s dětským hlasem, takže o tento inovativní způsob ovládání nepřijdou žádní členové domácnosti. Mikrofon je integrován přímo v ovladači, nikoliv na set-top boxu. Na svém místě zůstala tlačítka pro rychlé spuštění aplikací Netflix, Amazon Prime Video a HBO GO. Připomeňme, že je stále dostupná akce 3 měsíce Netflixu zdarma pro nové zákazníky Vodafone TV.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik